קניית זהב – מה חשוב לדעת?

קניית זהב – מה חשוב לדעת?

הזהב הינו מתכת יוצאת דופן וזאת משום מאפייניו הפיזיקליים המיוחדים. מצד אחד, הוא אינו מתחמצן או משנה את הרכבו במשך השנים. מנגד, מדובר בחומר רך דיו שמאפשר לעצבו כיד היוצר בכל הקשור לתעשיית התכשיטים. הזהב גם מהווה חלק בלתי נפרד מתעשיית האלקטרוניקה וזאת משום תכונות הולכת החשמל המעולות שלו. כל אלו גורמים לחברות רבות לרצות לנצל את תכונות הזהב המופלאות כמה שיותר והן מוכנות לקנות חפצים ישנים שעשויים ממתכת זאת, למחזרם ולשלם תמורתם מחיר נאה. מחפשים חברה שמתמחה בהליכי קניית זהב? להלן כל מה שחשוב לדעת על שירות זה.

המשמעות העולמית של קניית זהב

הזהב נחשב למתכת טהורה שאותה כורים ממעמקי האדמה במכרות הפזורים בכל רחבי העולם. ישנם מכרות זהב גדולים ביותר (למשל, באוסטרליה ואינדונזיה) שמספקים את רוב הזהב העולמי. מכרות אלו נחשבים למזהמים סביבתיים גדולים ביותר שכן האבק הנפלט במהלך הכרייה וההשקעה האנרגתית לשם כך פולטים זיהום רב. הכרייה גם יקרה מאוד כך שללא מיחזור של זהב שכבר נכרה, מחירו עשוי להרקיע שחקים. שירותי קניית זהב למעשה מאפשרים להשיב חלק מהזהב שכבר ניכרה ללא צורך בהשקעה אנרגתית או הפקת זיהום וכך נשמר המחיר הסביר של מתכת זו בעולם.

המשמעות עבור האדם הבודד

זהב מצוי בתכשיטים, במחשבים, בכבלי תקשורת ואפילו בכלי רכב. ניתן למצוא אותו כמעט בכל ענף בתעשייה וזאת לצד היותו חומר נחשק ביותר בעולם התכשיטנות והיופי. כך שאם ישנו ברשותכם חפץ מסויים שאינכם זקוקים לו, במקום לזרוק אותו ישר לפח, רצוי כי תפנו אל חברה שמציעה שירותי קניית זהב על מנת שתמחזר את הזהב שבתוכו בצורה הכי טובה שאפשר. השירות אינו אמור לעלות לכם כסף ואף תקבלו תמורה כספית נאה עבור הזהב שבתוך החפצים.

כמה כסף? ובכן, ערך הזהב נקבע מדי יום על ידי כוחות הבורסה ושער הדולר ולמעשה נמצא תמיד במגמת עלייה. חברה שמציעה את השירות אמורה לבצע מספר פעולות על מנת לספק הצעת מחיר הוגנת ושקופה:

לקבוע את רמת טוהר הזהב – זהב טהור מוגדר כ- 24 קראט כשהוספת מתכות שונות לזהב מורידה מרמת הניקיון שלו. על החברה לקבוע עד כמה הזהב שבידיכם טהור כאשר הדבר נעשה באמצעות בדיקות פשוטות, כגוון הולכה חשמלית.

לקבוע את משקל הזהב – לאחר קביעת רמת הטוהר, יש לשקול את הזהב בדיוק המרבי. הדבר נעשה באמצעות משקל דיגיטלי רגיש ביותר עד אלפית המ"ג.

בדיקת הפריט כשלם – לעיתים פריטים שעשויים מזהב עשויים להיות שווים הרבה יותר מאשר סך המשקל וטוהר הזהב שבהם. הדבר תלוי בגיל החפץ, נדירותו, סיפור מיוחד שיש מאחוריו ועוד.

הדבר החשוב ביותר הוא להתקשר עם חברת קניית זהב אמינה על מנת ליהנות ממקצועיות, מכשור מתקדם והצעת מחיר הוגנת ושקופה בכל מקרה לגופו.

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן