מערכות CRM והמדיה החברתית

מעטים מאד האנשים הקיימים היום שאין להם פייסבוק, טוויטר או לינקדאין. המדיה החברתית פתחה פער והשאירה את כל שאר המדיות מאחוריה בהפרש ניכר. כמות הפוסטים המתעדכנת בפייסבוק או הציוצים בטוויטר הם מסיבים ולא מפסיקים לרגע. אך דווקא בעידן כזה נשאלת השאלה האם כדאי לשלב את המדיה החברתית אל מערכת CRM  הארגונית?

קיבצנו עבורכם שבע סיבות לשילוב הפעילות שלכם במדיה החברתית:

  • דפים יצוגיים: חייב להיות עדכון שוטף ותחזוקה תמידית של הדפים היצוגיים של הארגון. בדפים אלה יש לעדכן על המבצעים החדשים, המוצרים או השרותים אותם אתם נותנים ללקוחות.
  • שימוש במדיה החברתית כמוקד שירות: היום כבר רוב החברות שפעילות בפייסבוק או בטוויטר מספקות את השירות דרכם. במידה ויש ללקוח תלונה או שהוא מעוניין לבצע בירור כלשהו הלקוח יכול לכתוב זאת בדף של הארגון. הארגון מנגד חייב להעסיק איש שירות שיתן את המענה במדיה החברתית.
  • הכירו את הלקוחות שלכם: המדיה החברתית היא דרך מצוינת להכיר את הלקוחות שלכם, אתם יכולים לעקוב ולראות מהם הדפים המועדפים עליהם, השירותים להם הם עשו like או ללמוד על התנהלותם השוטפת. כך ניתן לשאוב אינפורמציה רלוונטית וחשובה ולהתאים על ידי כך ללקוחות שלכם את המוצרים או השירותים שהם מבקשים.
  • כלי למינוף: המדיה החברתית היא הכלי למינוף הטוב ביותר שיש היום. קחו בחשבון כי התגובות שאנשים יכתבו לכם יכולות לקדם את הארגון ומצד שני עליכם להערך גם להתמודדות עם תגובות שליליות.
  • חשיפה ללקוחות חדשים: דרך יעילה מאד להגיע ללקוחות חדשים בעלויות אפסיות. אין כאן קמפיין מסיבי אלא פשוט דף עסקי שככל שיותר לקוחות יעשו לו like, כך הארגון שלכם יחשף ליותר ויותר לקוחות.
  • למידת המתחרים: אחד הנושאים הכאובים לכל ארגון, במיוחד כאשר המתחרה שלך יוצא עם מבצע אטרקטיבי רגע לפני שהארגון שלך התחיל לתכנן מבצע שכזה. לכן המדיה החברתית היא מקום נפלא ללמוד על המתחרים שלכם, על הלקוחות של המתחרים שלכם ועל אסטרטגיית השיווק והמכירה שלהם.
  • מוקד פעיל 24X7: היום כבר כמעט לא תמצאו ארגונים המפעילים מוקדי שירות לקוחות במהלך כל שעות היום. המדיה החברתית כן. היא פתוחה כל היום ונגישה לכל מי שרוצה וצריך. לכן חזקו אצל הלקוחות שלכם את ההרגל לפנות אליכם דרך המדיה החברתית. על הארגון רק לדאוג או להתממשקות של המדיה אל מערכת CRM או לדאוג כי אחד מנציגי השירות המטפלים בפניות ידאגו להזין את הפניות שהתקבלו במדיה אל המערכת.

לסיכום, היום כבר אי אפשר להתעלם מהמדיה החברתית. צריך להבין שהשימוש בה יכול לקדם את הארגון ומטרותיו ואף לצמצם בכך עלויות. יש רק לקחת בחשבון כי ככל שהמדיה יכולה לתת מענה חיובי ולתמוך, כך היא גם יכולה להיות מקום להכפשות ולתלונות. לכן, השתמשו בכלים אלה בתבונה.

***

מוגש בחסות זברה CRM – מערכת הזברה הינה מערכת CRM המסופקת על גבי תשתית האינטרנט ומאפשרת למשתמשיה גישה ועבודה מכל עמדה המחוברת לרשת האינטרנט.

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן