רכישת מנוע מפירוק – כך תעשו זאת נכון

רכישת מנוע מפירוק – כך תעשו זאת נכון

כאשר מנוע הרכב שובק חיים ישנן מספר אפשרויות להחלפתו, אחת מהן היא רכישת מנוע מפירוק שהוא מנוע מרכב אחר שעבר תאונה. מנוע זה שופץ, עבר בדיקות ומוכן לעבור התקנה ברכב המתאים. משום שמדובר באלמנט כה חשוב ברכב וכמו כן, בעובדה שיש להתייחס גם לחוקי המדינה בעניין זה, כדאי מאוד לדעת כיצד לבצע את הרכישה באופן הנכון ביותר. להלן סקירה מקוצרת שתעזור לכם בכך.

מנוע מפירוק – זה חוקי בכלל?

אנשים רבים חוששים לרכוש מנוע מפירוק, בשל אי הבנת מצב החוקתיות של העניין. ובכן, ראשית כל דעו לכם כי אין חשש, והדבר חוקי לחלוטין. חשוב להבין כי לעומת שאר חלקי החילוף לרכב, מנועי הרכב תמיד נמצאים תחת העין הבוחנת של משרד הרישוי. הסיבה לכך היא החשש הגדול של המדינה מפני התאמה לא נכונה של מנועים לרכבים, מה שיסכן את הנהגים והאוכלוסייה כולה. לכן, כאשר מנוע הרכב יוצא מכלל פעולה ויש להחליפו באחר, יש לעשות זאת בצורה נכונה. ובמילים אחרות – לפנות אך ורק לספק מנועים לגיטימי.

כיצד מתבצע תהליך ההחלפה?

מאחר ומנוע מפירוק הוא מנוע שמקורו ברכב אחר שהורד מהכביש, הרי שהמדינה מעוניינת ראשית כל לרשום את העברתו לרכב החדש. החוקים מאוד ברורים בעניין זה – יש לרשום במשרד הרישוי כי המנוע המדובר אכן הוצא מרכב שירד מהכביש, לרשום את המנוע ברכב החדש וכמו כן, לוודא כי מדובר במנוע שמתאים במדוייק לרכב אליו הוא מועבר – מבחינת נפח, סוג ודגם, התאמה לתושבת מנוע וכו'. ספקי מנועים מפירוק יודעים בדיוק אילו מנועים מתאימים לאילו רכבים מבחינה חוקית, כך שאין שום סיבה שתבצעו עבירה על החוק.

חשיבות בחירת הספק

הייתם רוכשים מנוע מפירוק שכבר גמע 300,000 ק"מ? בוודאי שלא! אך בלתי אפשרי באמצעות מבט על המנוע המפורק לדעת מה הקילומטראז' שלו ולקוחות רבים נופלים קורבן ל- "חאפרים" שהבטיחו להם קילוטראז' נמוך שבפועל מדובר במנוע שהולך לשבוק חיים בעצמו. לכן חשוב מאוד להתקשר עם ספק בעל מוניטין על מנת להיות סמוכים ובטוחים שמדובר על מנוע מפירוק שהינו תקין לחלוטין ועתיד לשרת אתכם קילומטרים רבים ללא תקלות ובעיות.

ספקים שכאלו מבצעים ביקורת איכות עבור כל מנוע, מתקנים כל בעיה, ומעניקים אחריות מלאה של מספר חודשים לכל מכלול המנוע. ספק גדול ובעל מוניטין אף יוכל לספק את המנוע הנדרש והאיכותי בזמן מהיר, בין אם מדובר במנוע שפורק כאן בארץ או במנוע מפירוק מיבוא אישי מחו"ל (בדר"כ עבור רכבים נדירים יחסית בישראל), ואף יידע לקשר אתכם עם מוסך איכותי המתמחה בהתקנת סוג המנוע של הרכב שלכם.

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן