מיחזור סוללות – הבריאות של כולנו בידיים שלכם

מיחזור סוללות – הבריאות של כולנו בידיים שלכם

הגיע הזמן שכל אחד ואחת מאיתנו ייקחו אחריות ויפעלו ככל שניתן על מנת למזער השפעה סביבתית מזהמת של מוצרים שונים. דוגמא למוצר מזהם שכזה היא הסוללה, שאולי נחשבת למזהם הקטן ביותר מבחינת נפח, אך בפועל הינה אחד מהמזהמים הגדולים ביותר. מה ניתן לעשות? להתחיל להקפיד על הליך מיחזור סוללות מעתה והלאה. כיצד עושים זאת? מייד תבינו.

מיחזור סוללות – מדוע זה כל כך חשוב?

ככל שהשנים עוברות, השימוש של בני האדם בסוללות רק הולך וגובר. את הסוללות השונות ניתן למצוא בשעונים, שלטים, צעצועים, כלי עבודה ומוצרים רבים אחרים מחיי היום יום שלנו. אומנם מדובר במוצרים מאוד יעילים והכרחיים, אך יש לקחת בחשבון כי החומרים שנמצאים בתוך הסוללות הינם רעילים מאוד וכוללים מתכות כבדות, ליתיום ועופרת.

משמעות הדבר היא שכאשר משליכים את הסוללות לפח האשפה הרגיל, הן מועברות למרכזי הטמנה רגילים, שם הן "מתנפחות", נסדקות, מתפוצצות וחומרים רעילים מתוכן מגיעים אל האדמה ומי השתייה שלנו. הדבר הוכח לאורך הזמן כגורם סרטני, פוגע באיברים פנימיים כגון הכליות, מעלה את הסיכוי למומים אצל עוברים ועוד. מיחזור סוללות יכול למנוע את התרחישים הקשים הללו. בנוסף, התהליך מונע את הצורך לבצע כריה עודפת של חומרים שמהם מיוצרות הסוללות, מה שמקל על הזיהום הסביבתי.

כל האפשרויות למיחזור סוללות

המדינה הבינה כבר מזמן את הפוטנציאל ההרסני שקיים בפסולת אלקטרוניקה בכלל וסוללות בפרט, ובהתאם לזאת חוקק בשנת 2012 "חוק מיחזור פסולת אלקטרוניקה" אשר מסדיר את הטיפול בפסולת מזיקה זו. על פי החוק על רשויות מקומיות, יבואנים ומשווקים של סוללות לאפשר לכל דורש להשליך את הסוללות לפח ייעודי, שתכולתו תועבר למיחזור על ידי חברת מיחזור שמתמחה בכך. ההתקשרות עם חברת המיחזור היא על בסיס שבועי/חודשי והיא כבר תגיע לרוקן את הפחים ולהעביר את הסוללות הישנות למיון ולמיחזור.

מיחזור סוללות, אם כן, ניתן לבצע באחת מהדרכים הבאות:

השלכת הסוללות בפחים המפוזרים ברחבי השכונות (ניתן ליצור קשר עם הרשות המקומית על מנת לברר היכן מוצבים הפחים).
השלכת הסוללות בפחים שחייבים להיות מוצבים אצל כל משווק שמוכר סוללות.
שימוש בפחים ייעודיים לכך במקומות עבודה.

חשוב מאוד גם לדעת כי סוללות ישנות אינן בטוחות עוד לשימוש – הן זולגות, מתפוצצות ולמעשה מסכנות את כל בני הבית ובמיוחד ילדים קטנים. לכן, כאשר סוללות שברשותכם סיימו את חייהן, אספו אותן ומצאו פח מיחזור סוללות שמיועד לכך. התנהגות זו תעזור לכם ולכולנו ליהנות מסביבת חיים בריאה וירוקה יותר.

 

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן