מיחזור כבלים – כולם מרוויחים

מיחזור כבלים – כולם מרוויחים

מיליוני טונות של פסולת מייצרים הישראלים בכל שנה, כשחלק גדול ממנה הינו פסולת אלקטרונית שכוללת בתוכה בין היתר גם כבלים מסוגים שונים. הסכנות האורבות לפתחנו כתוצאה מכמות הענק הזו רבות וכוללות נזק אקוטי לסביבה ולאדם. אז מה עושים? בתור התחלה, מפרידים פסולת אלקטרונית מהפסולת הרגילה וגם את אותם כבלים מזיקים. מדוע כה חשוב להפריד כבלים ולמחזר אותם? קראו את השורות הבאות ותבינו.

הסכנות הטמונות בהשלכת כבלים ללא מיחזור

קרוב ל-20 אחוזים מהפסולת המושלכת על ידי האדם היא כזאת הניתנת למיחזור. כשאתם משליכים פסולת שכזאת, ובראשה כבלים, לפח האשפה הרגיל, אתם פוגעים בעצמכם ובסביבה בצורה משמעותית:

• פגיעה בסביבה – הכבלים הלא-מופרדים מגיעים לאותם הררי פסולת אדירים, אשר לבסוף נשרפים, פולטים בתהליך זה גזים רעילים לסביבה, חלקם מגיעים למי השתייה שלנו והנזק לסביבה ולבריאותנו בל ישוער.

• פגיעה כספית – מכיוון שלא נעשה בכבלים הללו כל שימוש חוזר, ההיצע שלהם בשוק הולך וקטן, כשהביקוש גדל כל הזמן. מה קורה בעקבות זאת? כמובן – המחירים עולים. אז אל תתפלאו אם מחירי המחשבים, הטלוויזיות, קונסולות המשחק ושאר אלפי המוצרים הכוללים כבלים ימשיכו לעלות.

נציין גם את הפן החוקי של מיחזור כבלים ופסולת אלקטרונית, אשר מורה לכל אדם ועסק לבצע את מגוון הפעולות האפשריות למניעת השלכה לא מתאימה של פסולת שכזאת. זרקתם כבלים סתם כך? אתם עלולים לחטוף על זה קנסות כבדים ואף אישומים פליליים.

כיצד ממחזרים כבלים?

אנשים פרטיים, המשליכים כבלים בפרט ופסולת אלקטרונית בכלל בכמויות קטנות, יכולים לעשות זאת באופן עצמאי בפחים המיועדים לפסולת למיחזור שהרשות המקומית מציבה ברחבי העיר. אבל אם ברשותכם מפעל, מחסן, מוסך, חנות או כל עסק אחר אשר מייצר פסולת כבלים בכמות גבוהה, מוטב לכם להתקשר עם חברה מקצועית העוסקת בתחום מיחזור זה. חשוב מאוד שלא תזלזלו בעניין, שכן המדינה מחמירה מאוד עם מקומות עבודה ומפעלים אשר אינם מקפידים על תהליכי מיחזור פסולת אלקטרונית מכל הסוגים.

תהליך מיחזור כבלים ופסולת אלקטרונית נוספת על ידי חברה מקצועית, המקושרת למשרד להגנת הסביבה, מתחיל באיסוף הפסולת מפתח העסק שלכם, הובלתה למרכזי מיון, שם היא מפורקת וממוינת על פי סוגי חומרים – כאלה שיש לזרוק לאתרי הטמנה ייעודיים וכאלה שניתן למחזר. ניתן להתקשר עם חברת המיחזור באופן קבוע או נקודתי, בהתאם לכמות הפסולת האלקטרונית שאתם מייצרים וכמות הכבלים שאתם משתמשים. השירות כולל הצבת פחים ייעודיים במתחם שלכם ואת פינויים בכל תקופת זמן שתגדירו.

ההתקשרות עם חברה המיחזור אינה אמורה לעלות לכם כסף ובמקרים מסויימים אתם אף עשויים לקבל עבור הפסולת סכום כסף מסויים. הדבר תלוי בכמות הכבלים ובעד כמה ניתן לנצלם לשימוש חוזר.

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן