מובילים: איך בוחרים חברת הובלה ימית

שילוח בינלאומי הוא עניין לוגיסטי מורכב. יש למעלה מ-190 מדינות בעולם, כאשר לכל מדינה יש את התקנים שלה לגבי ייבוא וייצוא.

למרבה השמחה, חברות הובלה ימית הופכות את החיים להרבה יותר פשוטים. הן מתפרנסות מהעברה של סחורות בכל רחבי העולם. בנוסף, הן גם מעמידות לרשותכם שירות מובילים נוח, עם אופציה לאריזה מקצועית.

במידה ויש לכם פריט שאתם מעוניינים להעביר דרך הים, בוודאי התחלתם בסקר שוק. תחום השילוח רווי בכמה חברות, אשר התחרות ביניהן קשה. כיצד מוצאים את החברה המתאימה? הנה כמה מהדברים שכדאי לשים עליהם דגש במהלך החיפושים:

חפשו חברה המתמחה בהובלה ימית – יש מגוון של חברות שילוח. בדרך כלל, העדיפו חברת הובלה ימית על חברת הובלה אווירית (מסיבות כלכליות ו/או בטיחותיות). וודאו כי היא בעלת ניסיון רב בשילוח בינלאומי בים.

וודאו כי החברה מציעה מערכת יעילה למעקב אחרי פריט – אחד הדברים החשובים ביותר שחברת הובלה ימית צריכה להציע לכם, היא האפשרות לעקוב בנוחות וביעילות אחר המשלוח.

אל תסגרו עם חברה ללא מוטיבציה – כאשר אתם מעוניינים להעביר פריט גדול או מורכב, בדקו אם חברת השילוח מאשרת את הפריט. אם החברה מתחילה "לעשות לכם פרצוף", זה סימן שאולי אינכם צריכים לעבוד איתה. כל עוד הפריט שלכם הוא חוקי, החברה אמורה להראות נכונות לעבוד עימכם. יש חברות הובלה ימית אשר יסרבו להעביר את הפריט שלכם, אפילו שהוא חוקי, בגלל שלא נוח להן להעבירו, כלומר אין זה תחום התמחותן.

בדקו והתמקחו – לפני שאתם סוגרים עם חברת הובלה ימית, בדקו עלויות נסתרות למיניהן. יש תעריפים רבים הקשורים בשילוח ימי. חשוב שתהיו מודעים לכולם. בנוסף, נסו להתמקח לגבי התעריפים, לפני שאתם חותמים על העסקה.

אל תחסכו, על מה שיעלה לכם יותר ביוקר אחר כך – אנשים שאינם בקיאים בנושא של שילוח, ינסו לחסוך כסף ללא חשיבה נוספת. כאשר מדובר בנושא של הובלה ימית, הזמן הוא גורם חשוב ביותר. שקלו ברצינות לשלם עבור שירותיו של נציג מטעם החברה, שישחרר את הסחורה מהמכס במהירות וללא סיבוכים.

אל תתנו הצעת מחיר פזיזה מידי ללקוחותיכם – במידה ולקוח מבקש מכם הצעת מחיר עבור סחורה, רצוי שתבדקו את התעריפים של שילוח ימי, לפני שאתם ממהרים לתת לו הצעת מחיר. העלויות של השילוח משתנות ממשלוח למשלוח, בהתאם למשקל ולגורמים נוספים. הצעת מחיר פזיזה מידי עשויה לעלות לכם ביוקר.

לסיכום, רצוי שלא להמר על חברת שילוח. בחירה חכמה של חברה תחסוך לכם זמן רב. בחישוב הכללי, היא גם תחסוך לכם כסף.

Written by נמרוד

Leave A Reply

דילוג לתוכן