מאלף כלבים בירושלים – אילו שיטות אילוף הוא יוכל להציע לכם?

מאלף כלבים בירושלים – אילו שיטות אילוף הוא יוכל להציע לכם?

הינכם תושבי ירושלים ומגדלים כלב שלא מפסיק לעשות את צרכיו בכל רחבי הבית? או אולי מחזיקים בכלב תוקפני ולא צייתן? זהו הזמן שלכם להתקשר עם איש מקצוע בתחום האילוף במטרה לשפר את חייכם ביחד. בשורות הקרובות נסקור בפניכם את שיטות האילוף היעילות ביותר שכל מאלף כלבים בירושלים אמור להתמחות בהן.

אילו שיטות אילוף כלבים קיימות בימינו?

בביצוע סקר השוק שלכם לגבי מאלף כלבים שכדאי להתקשר עימו באזור ירושלים, תגלו כי ישנן מספר שיטות אילוף פופולאריות שמרבית המאלפים המקצועיים משתמשים בהן. להלן כמה דוגמאות:
אילוף מעמדי – נועד למנוע מצב בו הכלב חש את עצמו כזכר האלפא שעומד בראש המשפחה. בשיטה זו המאלף מלמד את כל בני הבית כיצד להתנהל נכונה עם הכלב למניעת מצב זה (למשל, איסור על עלייה על מיטות, שינה מחוץ לבית וכו').
חיזוק חיובי – בשיטה זו תהליך האילוף מתבצע תוך מתן של גירוי נעים כתגמול על פעולה שהתבצעה באופן שרצוי לבעלים (למשל, ישיבה למתן פקודה "ארצה" וכו').
ענישה – אילוף בשיטת הענישה אמור להכחיד פעילות מסוימת על ידי מתן גירוי לא נעים כתוצאה מביצועה. את הענישה מבצעים כיום באמצעות שוק חשמלי חלש, שאינו כואב אך אינו נעים במיוחד והיא למעשה מהווה את הדרך הטובה ביותר לתיקון התנהגות לקויה חמורה אצל כלבים.
אילוף רפלקטיבי על ידי התבוננות – בשיטה זו מביאים את הכלב לכדי מצב בו הוא יכול להתבונן בכלב אחר שמתנהג כפי שמצופה ממנו. ההתבוננות יוצרת תהליך של למידה וכמיהה לחיזוקים החיוביים שקיבל הכלב האחר.

ישנן גם שיטות נוספות לאילוף כלבים כאשר כל שיטה נבחרת בקפידה ובהתאמה אישית על ידי המאלף ובתיאום ציפיות מלא עם בעליו.

דגשים נוספים שיעזרו לכם לבחור

מצאתם מאלף כלבים בירושלים שפועל בשיטה שמקובלת עליכם? וידאתם כי הוא אף מחזיק בתעודת מאלף מקצועי שמאפשרת לו להציע את שירותיו? כעת עליכם לבדוק לגבי מספר דברים נוספים לגביו. שימו לב האם הוא מנסה לדלות כמה שיותר מידע רלוונטי לגבי הכלב שלכם, לגבי הגזע שלו, האופי שלו וכו'. לא כל שיטת אילוף אכן מתאימה לכל סוג של כלב, ועל כן תהליך אפיון מקדים הוא דבר הכרחי שמעיד על מקצועיות בתחום. בנוסף דרשו להיות נוכחים בפגישת האילוף הראשונה של הכלב. כימיה ואהבה אמיתית לכלב שלכם הן דבר הכרחי לשם הליך אילוף מוצלח, ותוכלו לשים לב לכך כבר מהדקה הראשונה.

 

 

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן