ג'קוזי: האם כדאי לקנות משומש

מי שמשוטט באתרי מכירות של מוצרים משומשים יכול למצוא שם הכול – מחוט ועד שרוך נעל. הופתעתי לגלות, במקרה, שניתן אפילו לקנות ג'קוזי משומש באתרים הללו. הדבר גרם לי לתהות האם זהו מעשה חכם: מהם היתרונות והחסרונות של קניית בריכת ספא משומשת? האם זה כדאי? ואם מחליטים על קנייה מיד שנייה – מה חשוב לבדוק בזמן הקנייה ועל מה יש להקפיד?

למה לא לקנות?

נתחיל עם מספר סיבות שבעטיין לא הייתי קונה ג'קוזי משומש אלא בוחר דווקא במוצר חדש מהחברה.

ניקיון: זה הדבר הראשון שעולה לי בראש כשאני חושב על בריכת ספא שהייתה ברשותו של אדם אחר. האם אני באמת רוצה להיכנס לבריכה כשאני לא יודע מי היה שם קודם לפני? האם ניתן באמת לנקות את הבריכה מלכלוך של אנשים אחרים? חשוב לדעת שאם לא מנקים היטב את חלקי המערכת ניתן לצפות למושבות של חיידקים – מה שלא תורם במיוחד לבריאות.

מצב המוצר: כמו בקניית מכונית משומשת, למרות כל הבדיקות אנחנו לא באמת יודעים מה מצב המוצר. קניית מוצר חדש מבטיחה לנו אחריות על המוצר אבל קניית ג'קוזי משומש עלולה להתברר כטעות כאשר נגלה תקלות סמויות במוצר שלא ידענו עליהם ולא יודענו לגביהן.

השקעה לא טובה: חשוב מאוד לבדוק מחירים לפני שקונים מערכת משומשת. אנחנו עשויים לגלות שהמחיר של המוצר המשומש איננו נמוך – ולפעמים אפילו זהה! – למחירו של מוצר חדש. כמו כן מוצר משומש עשוי להביא איתו הוצאות נלוות שמעלות את המחיר שלו והופכות אותו לקנייה לא כדאית. מדוע לא לשלם קצת יותר ולקהל מוצר חדש שמהווה השקעה טובה יותר?

למה כן לקנות?

ובכל זאת, יש אנשים שיקנו ג'קוזי משומש. למה? מכמה סיבות.

זול יותר: ניתן בכל למצוא ג'קוזי למכירה שעולה פחות ממוצר חדש – מחיר מספיק נמוך יקרוץ למי שאיננו יכול או איננו רוצה להשקיע יותר במוצר חדש יותר ויקר יותר.

מידע מדויק על המוצר: דווקא מוכר פרטי עשוי לתת לנו יותר מידע על המוצר כיוון שהוא כבר השתמש בו והוא מכיר את המעלות שלו, את החסרונות שלו ואת דרך השימוש הנכונה בו. עם מוצר משומש אנחנו עשויים לרכוש גם את הניסיון של המוכר בשימוש במוצר.

אם קונים, מה חשוב?

אם החלטנו לקנות בריכת ספא משומשת, מה כדאי לבדוק? איך אנחנו יכולים להעלות את סיכויי ההצלחה שלנו?

לבדוק את מצב המערכת מבחינה טכנית: ג'קוזי למכירה הוא ג'קוזי שצריך לעבור בדיקה. אם אתם יכולים לבוא עם טכנאי בעל ניסיון והבנה בתחום של מערכות ספא תוכלו אולי לקבל ייעוץ מקצועי לגבי המצב המכאני והטכני של המוצר המשומש. התייחסו לקנייה כמו קניית רכב ונסו לגלות כמה שיותר פרטים על המוצר ועל המצב שלו.

לבדוק את הניקיון של המוצר: אם מדובר בג'קוזי שנראה מלוכלך ומוזנח מוטב לוותר על הקנייה או לדרוש הוזלה משמעותית במחיר. מוצר נקי ומבריק מעיד על תחזוקה שוטפת של המערכת.

לנסות להבטיח אחריות: גם מוכר פרטי יכול להתחייב באופן מחייב מבחינה משפטית שאם יתגלו תקלות במוצר שהוא לא דיווח עליהן הוא יהיה חייב להחזיר לכם את הכסף או לפצות אתכם.

Written by נמרוד

Leave A Reply

דילוג לתוכן