ג'קוזי: בבית או מחוץ לבית

אחד מהדברים שעליהם צריך לחשוב לפני שקונים ג'קוזי הוא שאלת המיקום שלו. אנחנו צריכים לבחור את המקום המתאים בשביל המערכת ולבחור את המערכת המתאימה עבור המיקום שנבחר. שאלה חשובה שנשאלת היא האם עדיף להתקין את המערכת מחוץ לבית – בגינה, בחצר במרפסת או על הגג – או שמוטב להתקין אותה בתוך הבית – בחדר מיוחד או בחר האמבטיה או בכל מקום אחר. להלן נבחן את היתרונות השונים של כל אחת מהאפשרויות.

היתרונות של ג'קוזי בתוך הבית

הגנה ממזג האוויר: אמנם ניתן למצוא ג'קוזי לחצר מדגם שנועד להיות עמיד בכל מזג אוויר אבל אין ספק שאם ניתן להתקין בריכת ספא במקום מוגן הרי שחייה יהיו ארוכים יותר. בריכות ספא כוללות מרכיבים מכאניים שונים שיהיו מוגנים יותר בתוך הבית ובצורה זו מערכת ספא תסבול מבלאי נמוך יותר. מערכות ספא המותקנות בתוך הבית מוגנות יותר ולכן סובלות מפחות תקלות הנוגעות לבלאי.

נקודה נוספת היא שעל ידי  התקנת המערכת בתוך הבית נוכל ליהנות ממנה בכל מזג אוויר גם כשקר וגשום בחורף וגם כשחם מאוד בקיץ.

קרוב לבית: במקום לצאת מהבית לגינה אפשר ליהנות מכך שהמערכת קרובה ונגישה. לא צריך להתכונן ליציאה החוצה ואפשר להישאר בתוך הבית וליהנות מהמערכת.

שמירה על הניקיון: כמו הגנה מפני פגעי מזג האוויר כך גם ניתן ליהנות מהגנה מפני לכלוך. המערכת בתוך הבית מוגנת ממה שהרוח מביאה ומלכלוך שנמצא מחוץ לבית. כמו כן כיוון שהגישה אל הג'קוזי היא מתוך הבית לא צריך לחשוש מדשא ואדמה שאנשים מביאים איתם לתוך הבריכה.

תשתיות: הבית כבר מצויד במערכת מים, ניקוז וחשמל ולכן ההתקנה עשויה להיות קלה יותר והעלות שלה וזולה יותר.

פרטיות: הגינה או החצר אינם תמיד מקום פרטי ומבודד. לעומת זאת הבית מבטיח לנו שנוכל לשכשך בברכיה שלנו מבלי לחשוש שמישהו מציץ ופוגע בפרטיות שלנו.

היתרונות של ג'קוזי מחוץ לבית

נוף: ג'קוזי שמותקן מחוץ לבית יכול להיות ממוקם במקום מיוחד עם נוף וסביבה נעימה יותר מכל חדר בתוך הבית.

שטח: בגינה או בחצר אנחנו פחות מוגבלים בשטח שעומד לרשותנו ולכן אנחנו יכולים לבנות ג'קוזי גדול יותר ומקרווח יותר מזה שהיינו יכולים לבנות בבית.

יציאה מהשגרה: ג'קוזי מחוץ לבית מעניק לנו חוויה מיוחדת ושונה מכל דבר שנמצא בתוך הבית כיוון שהוא מהווה שינוי ויציאה מהשגרה. לא עוד חדר רחצה בתוך הבית אלא חוויית רחצה שונה לחלוטין וזאת כיוון שהיא מתרחשת מחוץ לבית – על כל המשתמע מכך.

חיסכון בעלויות: למרות שציינו שבתוך הבית ישנם תשתיות מוכנות הרי שלעיתים דווקא התקנה בחוץ היא זולה יותר כיוון שאין צורך לשפץ מחדש ובאופן קיצוני חלל שיתאים להתקנת הבריכה. התקנת מערכת בגינה היא לעיתים פשוטה יותר מהתקנה בבית וממילא יש חיסכון בעלויות ובהשקעה.

אז בפנים או בחוץ?

התשובה היא שאין תשובה אחת מוחלטת ונכונה לכולם. יש יתרונות להתקנה בתוך הבית ויש יתרונות להתקנה מחוץ לבית. כל אחד צריך לבחון את היתרונות שמנינו ולהחליט אילו מהם חשובים לו יותר ואילו חשובים פחות וממילא מה מתאים לו יותר: בתוך הבית או מחוץ לבית.

*** מוגש בחסות איסמור – איסמור מובילה בארץ בתחום שיווק מוצרי האיכות לבית ולחצר מוצרים אלה כוללים, בין היתר דשא סינטטי, ג`קוזי(ספא), סאונות, ברביקיו בנוי, מתקני שעשועים לילדים, בקתות עץ, מחסני עץ ועוד.

Written by נמרוד

Leave A Reply

דילוג לתוכן