ג'קוזי: אפשר גם בחורף

החורף הגיע. אמנם מדובר רק בחורף הישראלי אבל זה עדיין חורף. האם זה הזמן לרוקן את בריכת הספא שבחוץ? לכסות את הג'קוזי עד האביב (או הקיץ, מה שיבוא קודם) ולשכוח ממנו? האם השתכשכות בג'קוזי היא סיפור של קיץ, לא יותר?

הגיע הזמן לתקן את הטעות הנפוצה הזו ולהזכיר לכולם שאפשר ליהנות מהמים המבעבעים והחמים גם בחורף. איך? יש למעשה שלוש גישות לעניין: שלוש אפשרויות שעומדות בפני מי שלא מוכן לוותר על חוויית הג'קוזי גם בחורף.

אפשרות מספר אחת: ג'קוזי בתוך הבית

טוב, זה קצת מובן מאליו. מי שטרח ובנה ג'קוזי בתוך הבית בקיץ, יוכל ליהנות ממנו גם בחורף. זהו היתרון הגדול ביותר של בריכת ספא שמותקנת בתוך הבית ולא בחוץ: האפשרות להשתכשך בה בכל עונה ובכל מצב.

תארו לעצמכם: גשם סוער ורוח מצליפה בכם. מכוניות מתיזות עליכם מים משלוליות מרופשות והבגדים שלכם ספוגים. אתם מגיעים הביתה, זורקים את הבגדים המלוכלכים ונכנסים אל המים המבעבעים והחמים. כל מילה נוספת מיותרת.

דרך אגב, למי שאין ג'קוזי בבית – זו ההזדמנות לחפש ספא מוצלח או צימר יפה (ושוב, כל מילה נוספת, מיותרת.)

אפשרות מספר שתיים: ג'קוזי בחורף הישראלי

בינינו, החורף הישראלי לא צריך להיות מכשול בפני חובבי הג'קוזי. האם טמפרטורות החורף באזורי הארץ הלא באמת חורפיים (דהיינו כל הארץ מלבד צפון רמת הגולן וכמה גבעות בגליל וגם זה רק אם לא משווים אותם למקומות עם חורף אמיתי כמו שאר העולם, בערך) באמת צריכה להרתיע אותנו משכשוך בבריכת הספא שבנינו בעמל רב בחצר שלנו? האם באמת כל כך קר לנו שאנחנו לא יכולים לצאת החוצה מהבית?

מי שבאמת אוהב ג'קוזי, ובעיקר את הג'קוזי שלו, לא יוותר על טבילות במים. אם הוא ממש נרתע מימי הסערה שפוקדים את הבית שלו (שניים וחצי בממוצע בשנה) אז הוא יכול לחכות עד שהשמש הישראלית הבלתי נלאית מופיעה שוב בשמיים ולמהר אל הבריכה. כשחושבים על זה, כמה ימי חורף אמיתיים יש בשנה? לא מספיק בשביל שנתחיל להתגעגע למערכת הספא שלנו.

אפשרות מספר שלוש: ג'קוזי לאמיצים

טוב, אתם יודעים מה? יש חורף אמיתי לפעמים ובאמת קר בחוץ. לפעמים אפילו יש גשם שוטף, ברד מצליף ואפילו (ככה שמעתי) שלג. אז מה? הרבה אנשים יספרו לכם שדווקא כשקר ביותר בחוץ, זה הזמן להיכנס אל הג'קוזי.

קופים, למשל, אוהבים להיכנס למעיינות חמים דווקא כשקר בחורף – ואני מדבר על קר באמת: שלג וקרח ולא רק כמה טיפות גשם וענן קודר בודד. בארצות צפוניות שבהם גרים בני אדם שבאמת יודעים מה זה חורף, אנשים משכשכים במעיינות חמים כשמסביבם הטמפרטורה צונחת אל מתחת לאפס.

אז המתינו ליום החורף הבא (בתקווה שהוא אכן יבוא) וכשהטמפרטורות צונחות, הגשם מצליף ואולי אפילו התמזל מזלכם לחיות במקום שבו יורד שלג – היכנסו אל הג'קוזי. כאשר אתם מחוממים על ידי המים החמים, ההנאה ממזג האוויר הקר הופכת לחוויה מאוד מיוחדת – אולי הדרך הטובה ביותר ליהנות מחוויית הג'קוזי.

(אזהרה: אין בכתוב לעיל משום המלצה לעשות שום דבר. מי שיצטנן או גרוע מכך רק כי הוא שמע לעצות שלי לא יכול לבוא אלי בטענות. שייהנה מזה שיש לו ג'קוזי.)

***

מוגש בחסות הוט ספרינג: מערכות ספא וג'קוזי מהחברות המובילות בעולם.

Written by נמרוד

Leave A Reply

דילוג לתוכן