גירושין: פיצויים על נישואים אומללים

נישואים כושלים הם מצב טראומתי ומכאיב. לא קל לקבל בשלוות נפש את העובדה, שבזבזתם (ועודכם מבזבזים) את שנות צעירותכם היפות והרעננות על האדם-הלא-נכון. מה גם שלעיתים, פירוק החבילה באמצעות עו"ד גירושין הוא פשוט לא ריאלי בשל סיבות כלכליות, היעדר אומץ וכוח נפשי ועוד.

כדי לברוח מנישואים מעיקים, אנשים נוטים להטביע עצמם במגוון הרגלים שונים ומשונים, שנועדו לפצות על תחושת חוסר האונים שהם מרגישים:

שופינג משולח רסן – שופינג הוא אידיאלי לנשים שמרגישות דחויות ע"י בעליהן. כשאת עצובה וממורמרת בגלל בעלך, את מפצה את עצמך ורוכשת איזו שמלה יפה/זוג מכנסיים, שגורמים לך להרגיש "פגז". הבגדים היפים עושים בקלות את מה שבעלך האטום לא הצליח לעשות: לגרום לך לחוש נשית, נחשקת ומהממת. מה הפלא שנשים רבות חושבות, ששופינג הוא התרופה הטובה ביותר לדיכאון, אפילו יותר מפסיכולוג. (אם כי זו הוצאה שמתווספת על העלות של עורך דין גירושין…)

הרגלי אכילה פרועים – לעיתים, התחושה של להרגיש דחוי ולא רצוי ע"י הבעל/האישה מתבטאת בבליסה חסרת מעצורים. כמובן, אנחנו לא מדברים כאן על אכילה שקולה של ירקות חתוכים וטריים, אלא על מרתון של גלידות-פיצות-עוגות-עוגיות-חטיפים-המבורגרים, תוך צפייה בתוכניות ריאליטי, שהן ג'אנק בפני עצמו.כן, התאמה מושלמת. ההיגיון שמאחורי טחינת זבל עתיר שומן הוא פשוט: "גם כך הבעל/האישה לא מעוניין/ת בי, אז מה יש להפסיד אם אני אעלה 5/10/20 קילו ואזניח את גופי?"

הבעיה היא שמדובר במעגל שקשה לצאת ממנו. פחמימות ריקות (שמצויות בשפע בסוכרים וממתקים) מעלות את האדרנלין ואת מצב-הרוח למשך עשרים דקות תמימות. לאחר מכן רמת הסוכר בדם צונחת, הדיכאון ותחושת הרעב מתחדשים במלוא עוצמתם ומובילים להתנפלות מחודשת על המקרר.

בגידות – בעל עלול למצוא מפלט מנישואים אומללים ע"י תחזוק רומן מהצד עם בחורה צעירה עם חיוך מתוק ועיניים מעריצות. היא לעולם לא מביטה בו בביקורתיות. היא הפיצוי המושלם לאשתו החוקית והחמוצה שתמיד זועפת (שהוא לא זרק זבל/שטף כלים/אסף את הילדים מהגן וכו'). למאהבת, לעומת זאת, אין שום בקשות "מעיקות" כאלו. הרומן כמובן נשמר בדיסקרטיות כדי למנוע מהאישה החוקית לפנות ברוב זעמה אל עורך דין גירושין. בניגוד למה שמקובל לחשוב, לא רק בעלים בוגדים. גם נשים "חוטאות" ברומנים. כאשר הייאוש מהנישואים הולך וגדל – העיניים מתחילות לפזול לצדדים ולחפש מועמדים.

בגידות הן סיטואציה שכיחה מאוד ואחת הסיבות העיקריות לכך, שידיו של כל עורך דין גירושים מלאות עבודה.

אלכוהול/סיגריות – כל אדם מתמודד עם עצבים בדרך אחרת. ישנם כאלו שמגיעים לשלווה פנימית ע"י מדיטציה, יוגה וכו'. אחרים פונים לסמים, מרוקנים כוסות וודקה או מתנפלים על קופסת סיגריות.

***

המאמר נכתב בחסות עו"ד גירושים יעקב בלס – משרד עורכי דין לענייני משפחה וגירושים.

Written by נמרוד

Leave A Reply

דילוג לתוכן