גירושין: מה עושים כאשר מוזמנים להעיד

במידה ותיאלץ לשבת בבית המשפט ולהיות מתושאל על ידי עורך הדין של אשתך, ישנם מספר כללי התנהגות וטיפים, שכדאי שתזכור. עד כמה שהיית רוצה שהאדמה תפצה את פיה ותבלע אותך, סביר להניח שזה לא יקרה. יהיה עליך להתמודד עם עורך דין של אשתך בצורה הטובה ביותר.

מה עושים בסיטואציה, שבה עו"ד גירושין מפנה אליך שאלות קשות? איך מתנהגים בקור רוח? הנה כמה טיפים:

ראשית, קח את הזמן לפני שאתה עונה, כדי להעניק לעורך הדין שלך מספיק זמן להתנגד לשאלה.

עורך דין גירושים ינסה להשיג ממך תגובה רגשית כלשהיא, להוציא אותך משלוות רוחך.  שמור על קור רוחך ושלוט ברגשותיך.

כדי להתגבר על סערת הרגשות שמעורר בך עורך דין גירושין, מזוג לך כוס מים.

במידה וידייך רועדות (סממן של חרדה, שאנשים רבים מתקשים לשלוט בו), שמור אותן מתחת לשולחן.

כשאתה עונה על השאלות, הקפד לשמור עם קשר עין גם עם אותו עורך דין גירושין וגם עם השופט. מאידך, הזהר מלבהות בשופט, שעלול להרגיש שלא בנוח תחת מבטך.

מומלץ לבקר בבית המשפט, יום-יומיים לפני המשפט. באופן זה, תרגיש שאתה נמצא בטריטוריה מוכרת.

בנוסף, חשוב שתחלוק הכל עם עורך דינך. הכוונה לחשבונות בנק סודיים, שיתכן שאשתך כבר יודעת עליהם. זה יהיה מביך למדי, אם הוא ישמע עליהם לראשונה במהלך המשפט, כשתתוחקר על ידי עורך הדין של אשתך.

הלבוש שלך חשוב גם הוא. חולצה מכופתרת, נקייה ומגוהצת היא בבחינת חובה. וותר על שעון הזהב הנוצץ שלך, שעלה עשרת אלפים שקל, ועל כל תכשיט מנקר עיניים אחר. עלייך להראות שאתה שומר על אורח חיים צנוע ולא בזבזני.

בנוסף, חשוב שתביא את כל הדוקומנטציה הנדרשת. ארגן אותה בצורה מסודרת, בימים הקודמים למשפט. הבא איתך פנקס ועט, למקרה שתרצה לרשום לעצמך הערות.

אם אינך מבין את השאלה שמפנה אליך עורך דין גירושין של אשתך, פשוט בקש ממנו לחזור על השאלה שנית.

היה מוכן נפשית. כנראה שתרגיש אי נוחות גדולה, כאשר תיחקר על ידי עורך הדין של אשתך. צפוי לך יום קשה, ולכן כדאי שתישן היטב בלילה לפני המשפט.

לאחר שהמשפט הסתיים, נסה לשכוח ממנו, לפחות עד שתתקבל החלטה. יתכן שתייסר את עצמך על דברים שאמרת, שהיית צריך להגיד אחרת. הנח לזה והמשך הלאה. רגשות אשמה, חרטה ושאר תחושות שעלולות לרדוף אותך לא יועילו לך ועליך להשאיר אותם מאחוריך בדרך לעתיד טוב יותר.

Written by נמרוד

Leave A Reply

דילוג לתוכן