גירושין וחרטות – חלק ב'

על מה מתחרטים גרושים/ות, לאחר שהושלם ותם פרק נישואיהם האומללים? לפניכם מאמר שני בסדרה: החרטות השכיחות ביותר שמייסרות גרושים/ות:

להילחם באקס – במקום להתפשר על הסדר גירושין מניח את הדעת, אתם שולחים עו"ד גירושין למלחמה נגד האקס, כדי להתנקם בו ולרוקן אותו מנכסיו. בשבילכם זה "הכל או כלום" ו"צריך לעשות פה צדק". בסופו של דבר, המלחמה בבתי המשפט עולה לכם בהרבה מאוד כסף עבור עורך דין גירושים, זמן, אנרגיות, לילות חסרות שינה ובריאות לקויה. האם זה באמת היה שווה את זה? הייתם יכולים לסיים עם עניין הגירושין כבר מזמן ולצאת לחיים חדשים. 

להתעלם מתמרורי אזהרה שצצו בזמן נישואים – טעות זו מאפיינת במיוחד גברים, שמתעלמים מהמצב הנוכחי הבעייתי, רק כדי לקבל בומרנג אחר כך, כשהאישה המוזנחת רגשית פונה אל עו"ד גירושין.

להזניח את הזוגיות לטובת הילדים – זוגות ששוכחים לטפח את הקשר הזוגי ביניהם ומתמקדים רק בגידול הילדים, יכולים לגלות בסוף, שהם שני זרים מנותקים שגרים יחד, בלי שום סיבה.

להתאהב בגבר/אישה מהצד ולשקוע באידיאליות – הנישואים שלהם התפרקו כי התאהבתם במישהו אחר, שקעתם בפנטזיות על החיים המאושרים והמשותפים שתבנו ביחד. זרקתם את הנישואים שלכם, היציבים וה"משעממים", לטובת אותו אדם, שהציע לכם ריגוש אינסופי. בסופו של דבר אתם מגלים שפנטזיות הן רק פנטזיות, הקשר החדש התפורר ואתם מתגעגעים לאקס היציב שלכם.

לחיות בפזרנות – להיות בזבזנים ונשואים זה משהו אחד, אבל להיות בזבזנים וגרושים זה דבר שונה לחלוטין. אתם עלולים לגלות, מאוחר מידי, שאינכם ערוכים לחייכם הכלכליים החדשים. ההוצאות הרבות עבור עורך דין גירושין, מעבר דירה, שכירת דירה והתקיימות על משכורת אחת, עלולים להיות קשים מנשוא עבורכם. ללא ספק הייתם צריכים להתכונן ליום סגרירי, במיוחד במציאות שבה חצי מהזוגות הנשואים מתגרשים.

חרטות על הילדים – גירושים עם ילדים וגירושים ללא ילדים הם שני דברים שונים לחלוטין. כאשר מעורבים ילדים, הכל הופך להיות מסובך ומורכב רגשית וכלכלית.  נכון שאתם אוהבים את הילדים שלכם בכל ליבכם, אבל אולי אם הייתם מבינים עד כמה נישואיכם חסרי תועלת ומתגרשים לפני כן, הייתם מוצאים את עצמכם היום במערכת יחסים בריאה ומצוינת, במשפחה מאושרת?

חרטות על כך ש"התחפרתם" בחיי הנוחיות שלכם – יתכן שתתחרטו על כל השנים המבוזבזות ש"ביליתם" במחיצת האקס שלכם. כבר שנים על גבי שנים אתם רוצים לעשות את הצעד הגדול, לפנות אל עו"ד גירושין ורק עכשיו אתם מוציאים אותו לפועל, באיחור גדול כל כך. הייתם צריכים לעשות זאת מזמן במקום לשקוע בנישואים אומללים ומתפוררים. הסכמתם לחיות בנישואים כאלו רק מתוך נוחיות, כדי לחיות בבית מפואר, עם מכונית חדשה ומקרר שתמיד מלא.
***
המאמר נכתב בחסות עו"ד גירושים יעקב בלס – משרד עורכי דין לענייני משפחה וגירושים.

Written by נמרוד

Leave A Reply

דילוג לתוכן