גירושין והמסיתים לגירושין

מתלבטים אם "לפרק את החבילה" ולהתגרש? הדילמות מטריפות אתכם ואתם משתפים את האנשים סביבכם בהתלבטויות? כולם, החברים, המשפחה, המכרים בעבודה, ישמחו להביע את דעתם בביטחון מלא על מערכת היחסים שלכם, משל היו עו"ד גירושין מוסמך כבר שנים.

חשוב שתדעו כי לאנשים סביבכם יש המון השפעה, על הדרך שבה תתייחסו אל נישואיכם. הם יכולים לעודד אתכם להשקיע יותר בנישואיכם, לנסות ולאסוף את השברים ולבנות את הקשר מחדש בסבלנות. מצד שני, הם יכולים גם להסית אתכם כנגד הבעל או האישה, להתייחס אליהם ממש כמו אל אויב ולדחוק אתכם אל עורך דין גירושים. במאמר זה נתמקד בסוג השני – "המסיתים".

"המסיתים" יכולים להיות כל אדם סביבכם. זו יכולה להיות החברה הטובה, האמא, אפילו הבוס. כולם לובשים הבעה מודאגת ותמימה וטוענים שהם "רק רוצים בטובתכם."

החמה של הכלה –  בדרך כלל החמה אינה תומכת בגירושין. זאת, מתוך שמרנות מיושנת. אבל במידה והיא כן מחליטה שקצו כל הקיצים, היא הופכת לאויב העיקרי בדרך לשיקום הנישואין עם הבעל. זה קורה מכיוון שלמרבה הצער ישנם בעלים שלוקחים את הדיבר "כבד את אביך ואת אימך" רחוק מידי. הם מתייחסים למה שאימם אומרת בחרדת קודש, משל הייתה האפיפיור בנדיקטוס השישה-עשר בכבודו ובעצמו.

לעיתים קרובות החמה פשוט חושבת שהאישה אינה מספיק טובה לבן שלה מתוך סיבה זו או אחרת. והנה כמה דוגמאות: היא לא מבשלת, היא לא מנקה, היא לא עושה כביסה, היא לא מקבלת את פני הבעל בתופים ובמחולות, לא מגישה לו ארוחת ערב חמה על השולחן וגם לא עושה לו מסאג' מפנק בכפות הרגליים. והכי גרוע: היא לא באה ממשפחה עם כסף.

החבר'ה – החברים שלכם, הבעלים, מלווים אתכם איתכם מאז הילדות. הם היו לצידכם ברגעים הכי טובים ומאושרים של החיים: בעליות ("איזה שער למדריד!") וגם בירידות ("עוד פעם ישראל הפסידה"). בניגוד לאישה ה"מרגיזה", הם לעולם לא מבקרים אתכם כשאתם שותים בירה, מפליצים, מגהקים, אוכלים פיצוחים וזורקים על השטיח.

כשהם רואים שאתם שבוזים ועצובים, הם מייד יביעו התעניינות ויתמלאו ברוח קרב כשתספרו להם על הסיבה. לא משנה מה הבעיה בנישואין, התשובה תמיד תהיה זהה: "הבעיה איתך, גבר, שאתה נותן לה לעשות ממך סמרטוט. פודל! אתה צריך להראות לה מי הגבר בבית!" וכך אתה חוזר הביתה עצבני, תוקפני ונחוש להראות לאשתך מי לובש את המכנסיים. ואגב, לא צריך עורך דין גירושים בשביל לדעת: מאבקי כוחות לעולם לא סוללים את הדרך לנישואים מאושרים.

החברות הטובות –  כשהחברות שלכם מתחילות להשתפך באושר על הנישואים המופלאים שלהן, על כמה שהן התפנקו בבעל מדהים ומפנק שעושה ספונג'ה בבית, מכין ארוחות לתפארת (וגם שוטף כלים אחריו – ברור!) ועושה להן מסאז' מפנק בכפות הרגליים, אתן מתחילות לעשות השוואות עגומות. כשתספרו להן בעצב על בעלכן האדיש, תזכו לתגובות זועמות ברוח פמיניסטית. "אך את מסכימה עם המצב הזה??" ו"אני במקומך לא הייתי יכולה לחיות ככה!".  מה הפלא, שאתן חוזרות הביתה לבעל עם דגל אדום….

***

המאמר נכתב בחסות עו"ד גירושים יעקב בלס – משרד עורכי דין לענייני משפחה וגירושים.

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן