גירושין בהריון

גירושין בהריון

הריון הוא ללא ספק בשורה משמחת לזוגות נשואים. מצד שני הוא עלול להגיע בעיתוי בעייתי למדי: בדיוק כשהנישואים שלכם מתחילים להתפרק ואתם מתחילים לפזול אל עו"ד גירושין. במאמר זה ננסה להבין מה עובר על הבעל ועל האישה, כל אחד מנקודת מבטו שלו.

מנקודת מבטו של הבעל
אתה הבעל נאלץ להתמודד עם שתי עובדות: האחת, שאשתך בהריון. השנייה, שאתה לא יכול לסבול אותה ומיום ליום היא דומה יותר לאמא שלה.

עם הזמן, העניינים ביניכם מחמירים ונהיים גרועים יותר ויותר. ההורמונים שלה משתוללים והיא בוכה וצועקת מכל שטות. גם אתה לא יכול שלא להתעצבן כשהיא הופכת לאובססיבית בנושא העובר ומתחילה כבר בחודש שני את השיחות על "קקי-פיפי-חיתולים-עגלות."

אבל עם כל התסכול והעצבים, כדאי לחכות לפני שאתה רץ אל עורך דין גירושין. מדוע? מפני שיתכן שאשתך מתנהגת בצורה בלתי נסבלת בגלל ההורמונים שמשגעים אותה (ולא, אסור לך להגיד לה שהיא מושפעת מהורמונים של הריון). אולי גם תחשוב רגע על התינוק שעומד להיוולד? מה הוא אשם? לא כדאי לתת עוד צ'אנס לפני שממהרים לפרק את החבילה? שלישית, תמיד כדאי לשקול את המצב הכלכלי שלך. אם הוא עגום במיוחד, יתכן שהדבר האחרון שאתה צריך, בנוסף להוצאות העו"ש החונקות, הוא תשלום חודשי של דמי מזונות.

מנקודת מבטו של האישה
לפני שאת ממהרת לחרוץ את גורל נישואייך, חשוב שתדעי שאת מושפעת מהורמונים רבים ויתכן שאינך בשלה כרגע להחלטה רצינית על גורל נישואייך.

מצד שני יתכן שתהיי חייבת להתרחק לזמן מה מבעלך. שאלי את עצמך את השאלות הבאות: האם הנוכחות שלו מכניסה אותך לסטרס ולקריזות רציניות? אם כן, המתח הזה עלול להזיק לך ולעובר ויתכן שעדיף לקחת "טיים-אאוט" של שבוע שבועיים, לראות איך ההפוגה משפיעה על היחסים שלכם. כך תוכלי לדעת האם את מתגעגעת אליו או שמחה שלא לראות את הפרצוף המאוס שלו.

בנוסף, עד כמה שהאפשרות של גירושין יכולה לקרוץ לך, עלייך לזכור כי הם  כרוכים בהוצאות כלכליות, שכירת עורך דין גירושים וכו'. גם לגדל את התינוק בכוחות עצמך יצריך ממך כוחות נפשיים רבים וכמובן משאבים כלכליים. האם את חושבת שתוכלי להיות אם חד הורית? האם יש מסביבך רשת ביטחון של אנשים אוהבים ותומכים, שיעזרו לך לגדל את התינוק?  האם מבחינה כלכלית תוכלי לחיות ולהסתדר עם משכורת אחת בלבד?

את כל השאלות האלו עלייך לשאול את עצמך לפני שאת ממהרת להתגרש, שכן יש מצבים בחיים, שמהם קשה מאוד לחזור אחורה.

***

המאמר נכתב בחסות עו"ד גירושים יעקב בלס – משרד עורכי דין לענייני משפחה וגירושים.

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן