גירושין: איך מעודדים חברה טובה שעוברת גירושין?

גירושין הם לעולם לא סיטואציה שקל להתמודד איתה, גם אם מדובר בגירושין "ידידותיים", ללא מלחמות והשתלחויות של עו"ד גירושין. לא קל לראות את האנשים האהובים שלכם עוברים תקופה קשה כל כך, גם מבחינה נפשית וגם מבחינה כלכלית (יש הוצאות רבות על עו"ד גירושין וכו').

איך מעודדים חברה טובה שעוברת גירושין?

אל תתרחקו – בוודאי כבר שמעתם לא מעט את המשפט "גירושין מדבקים" וכעת אתם תופסים מרחק מהחברה הגרושה, כדי שחלילה המזל הרע שלה לא ידבק גם בנישואים שלכם. ובכן, זו ממש לא הדרך לתמוך וזהו הזמן שהיא הכי צריכה אתכם לצידה.

אל תשפטו – זה ממש לא הזמן להאשים את החברה ולהצביע על כל הטעויות שהיא עשתה לאורך כל הדרך. כך רק תחמירו את המצב ותגרמו לה להרגיש הרבה יותר רע. היו מאזינים טובים – אל תגלגלו עיניים ותגידו לה שתפסיק להתבכיין.

היו חיוביים – זה ממש לא הזמן להגיד לחברה שלכם "אני לא יודעת איך בדיוק תחיי ממשכורת אחת" או "אין לי מושג איך תסתדרי לבד עם הילדים מעכשיו". היו חיוביים ואל תניחו לחברה להיגרר לרחמים עצמיים. עודדו אותה. שכנעו אותה להתחיל תחביב חדש כמו בישול, או קורס ציור, שיסיחו את דעתה מהמשבר.

אל תשתפכו – זה ממש לא הזמן לספר לחברתכן "איזה חמוד בעלי, הוא קנה לי זר פרחים ע-נ-ק-י ליום האהבה" וגם "בעלי פינק אותי בטבעת יהלומים ליום הולדת". אלה הדברים האחרונים שהחברה רוצה לשמוע כרגע.

שמרו על קשר – הטכנולוגיה מאפשרת לכם לתקשר באמצעות מגוון דרכים, טלפון, פייסבוק, מיילים, הודעות טקסט, סקייפ, צ'אטים ועוד. הקפידו לשמור על קשר רציף כדי להראות לחברה שבאמת אכפת לכם. אל תעלבו מכך שהיא מעט מתרחקת. כנראה שפשוט אין לה אנרגיות ומצברוח. עזרו עם הילדים – עשו בייביסיטר, קחו אותם למסיבת פיג'מות. כך תקלו על העומס והמתח של החברה.

בנוסף, אל תפסיקו להזמין את החברה לאירועים חברתיים, מסיבות, יציאות לפאבים, אפילו שהפרצוף העגום שלה מדכדך את האווירה.

עזרו לחברה בכל דרך שהיא תצטרך – מאוד יתכן שהחברה שלכם פשוט תרגיש משותקת ולא תצליח לתפקד. היא תשב כל היום כמו זומבי ותבהה בטלוויזיה. לכן, עזרו לה בכל דרך, בין אם מדובר בחיפוש אחר דירה חדשה, עורך דין גירושין, בישול ועוד. כדאי גם לקחת קופסאות ו"לטהר" את הבית מכל מזכרת לאקס – תמונות, כרטיסי ברכה ועוד. דחפו את הכל לבוידעם.

היו זמינים – אל תנתקו את הפלאפון כאשר החברה מתקשרת אליכם בשעה 12 בלילה, כולה דמעות.

אל תשכנעו אותה להילחם באקס ואל תחפשו לה עורך דין גירושים הכי מרושע עלי אדמות – נכון שאתם להוטים להתנקם באקס שלה ולהשיג צדק. עדיין, כדאי לגמור עם עורך דין גירושין מהר ככל האפשר ולא להתחיל בקרבות מתישים בבתי המשפט.

הכירו לה ידידים – אחרי שהאקס רוקן לה את ההערכה העצמית, הידידה שלכם צריכה להרגיש אישה שוב ואיזו דרך נפלאה לגרום לה להרגיש כך, מאשר להציג אותה לידידים הסינגלים שלכם?

קנו לה מתנה סקסית – סט חזייה ותחתונים סקסיים או כותונת לילה שקופה יגרמו לה להרגיש נשית.

***

המאמר נכתב בחסות עו"ד גירושים יעקב בלס – משרד עורכי דין לענייני משפחה וגירושים.

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן