אילוף כלבים – שינוי לחיים

אילוף כלבים – שינוי לחיים

לאורך השנים, כולנו מקבלים החלטות שעתידות לשפר את חיינו ללא היכר. אחת מאותן החלטות היא לאלף את הכלב שלנו. כלב סורר שלא נשמע למרותנו? עשיית צרכים בכל מקום בבית? שטיחים וספות קרועים ובלויים? לא עוד! בתהליך לא ארוך שנעשה באמצעות מאלף מקצועי, תוכלו להפוך את גידול כלבכם למהנה ונוח בהרבה. להלן כל מה שצריך לדעת על אילוף כלבים מקצועי.

אילוף כלבים – האם באמת מדובר בדבר כל כך הכרחי?

הצורך באילוף הכלב שלכם עמוק הרבה יותר מפיפי בסלון או נביחות קולניות באישון הלילה. אילוף כלבים שנעשה באופן מקצועי הוא הצעד העיקרי להגשמת מלוא פוטנציאל היחסים ביניכם לבין הכלב שלכם. כאן נזרעים זרעי האמון ההדדי ביניכם, ומשם הדרך ליחסים של ביטחון ואהבה – קצרה מאי פעם. תהליך האילוף הוא הדרך המיטבית לגרום לכלבכם להבין מי בעל הבית, ולא ממקום של כוחניות או שליטה, אלא ממקום של הבנה ואהבה. תהליך אילוף מקצועי יבהיר לכלבכם את גבולות המותר והאסור מחד, ומאידך – יבהיר לו שיש מי שמטפל בו, יש מי שידאג למחסורו, יגונן עליו בעת הצורך וירעיף עליו אהבה בכל עת.

האם יש צורך במאלף מקצועי?

בעידן הצפת המידע וסרטוני ה-YOUTUBE בקטגוריית "עשה זאת בעצמך", אלפי ישראלים שוגים שגיאה מרה ובוחרים (לנסות) לאלף את כלבם באופן עצמאי. יש לכך יתרון אחד – זה חוסך להם כמה שקלים, אבל לרוב, הניסיונות הללו יסתיימו בכעס רב (על עצמכם, על הכלב, על העולם), ואלו מהם שההיגיון שלהם מנצח את האגו, יודו בטעותם ויפנו למאלף מקצועי. חשוב להפנים כי סרטוני ההדרכה ברשת לא תמיד מקצועיים, לא בהכרח מתאימים למאפיינים של הכלב שלכם (גזע, רקע, גיל), ובשורה התחתונה – סיכויי ההצלחה שלהם נמוכים וסיכון הנזק – גבוה. יש לא מעט מקומות בחיים ששווה לחסוך בהם ולנסות לבצע את התהליך באופן עצמאי. אילוף כלבים הוא ממש לא אחד מהם.

כיצד תזהו מאלף "תותח"?

החלטתם, בצדק, ללכת על מאלף מקצועי? נפלא! עכשיו כל שנותר הוא להבין כיצד מזהים אחד שכזה. אז ראשית, חשוב שתדעו כי החוק בישראל מחייב מאלף כלבים להציג תעודה הסמכה שכזאת. אז תבקשו לראות אותה! תתפלאו כמה מאלפים עובדים שנים בלעדיה… שנית, דרשו פגישת היכרות ראשונית שבה תוכלו לראות את הכימיה שבין כלבכם למאלף ועד כמה מדובר באדם סבלני אשר באמת אוהב את חברינו ההולכים על 4. התרשמו גם מהאתר של המאלף העתידי ועד כמה הוא מושקע ורציני, מפרט על תחומי ההתמחות של המאלף (אילוף כלבים כולל תחומים רבים כמו חינוך לעשיית צרכים מחוץ לבית, טיפול באגרסיביות יתר, נבחנות ועוד) ודרשו אף לשוחח עם לקוחות קודמים ולשמוע את חוות דעתם.

הקפידו על כל אלה ותזכו בכלב מאולף בתהליך לא ארוך מידי. שיהיה בהצלחה!

 

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן