תחביבים: מה היתרונות של גינון?

יש לכם גינה משלכם? האם חשבתם פעם על גינון כתחביב? גינון מציע הרבה יתרונות, החל מפעילות פיזית ושלווה נפשית ועד ירקות טריים במטבח.

ממש לא משנה אם יש לכם גינה קטנטנה או מרפסת צנועה במרכז העיר, גינון מתאים לכל מקום. בנוסף, לא תצטרכו לבזבז אלפי שקלים על התחביב החדש שלכם. הוא לא מצריך שיפוץ והוצאות על בניה.

פעילות גופנית – רוב האנשים לא חושבים על גינון בתור פעילות גופנית כמו הליכה או ריצה. אבל למעשה, גינון הוא פעילות אינטנסיבית למדי שמפעילה מגוון שרירים. היתרון האדיר הוא, שמדובר בפעולה כייפית ולא מאולצת כמו ספורט. אין ספק שגינון הוא תחביב בריא שמאוד כדאי לטפח.

במקום לשבת בבית ולבהות בטלוויזיה, אתם יוצאים החוצה ומפעילים את השרירים. אתם נהנים מציוץ הציפורים ומאור השמש ומידי פעם יכולים לנוח ולהתרענן במקום מוצל, תחת פרגולות אלומיניום או סוככים. לא צריך לשלם למכון כושר מאות שקלים מידי חודש ולריב עם אנשים על השימוש בהליכונים.

להתחבר לטבע – גינון הוא דרך נפלאה להתחבר לטבע סביבכם ולשאוב ממנו שלווה, רוגע וכוחות. מה גם שהיום, עם כל הפיתויים הטכנולוגיים מסביב, טלוויזיה, מחשב, אייפד, אייפוד, סמארטפון וכו', קל מאוד לשכוח מהטבע.

חיים חדשים – מאוד מספק לשתול זרעים ולראות משבוע לשבוע איך הם נובטים לעציצים. אתם מתמלאים בתחושה של גאווה וסיפוק, ממש כמו הורים לילדים.

ירקות בריאים יותר – מדובר באחד היתרונות הגדולים של גינון. לא משנה אם מדובר בצמחי מרפא, תבלינים, פירות או ירקות, אין דבר יותר מספק מלאכול תוצרים טריים, נטולי ריסוס וכימיקלים.

חסכון בזמן, עצבים וכסף
– כשתטפחו גינת ירקות ופירות משלכם, תחסכו כסף על ירקן. כך תחסכו עצבים, שכן אין דבר מרגיז יותר מאשר לעמוד בתור בחנות ירקות, לקנות סלסלת תותים, שק תפוזים או תפוחי אדמה ולגלות מאוחר מידי שחצי מהם רקובים. במקום ללכת ליקרן, אתם הולכים לגינה ולוקחים את מה שבא לכם. כך אתם מעשירים את המטבח שלכם בטעמים חדשים ועשירים.

הפחתת המתח – אם אתם סובלים ממתח רב, גינון הוא בדיוק בשבילכם, במיוחד אם אתם מבלים המון שעות בשמש ועובדים לאורה של נורת פלורוסנט מדכאת. בגלל התחביב החדש שלכם תזכו לשהות בחוץ, בשמש, בטבע, וגם תעשו משהו פרודוקטיבי באותו זמן. לא תוכלו להישאר מתוחים ולחוצים, כשתהיו עסוקים בגינון.

גינה תסייע לכם לשינה טובה יותר – מחקרים הראו כי שהייה בטבע מיטיבה עם אנשים שסובלים ממתח ותורמת לשינה טובה יותר.

***

מוגש בחסות סוככי תבל – סוככים איכותיים מכל הסוגים ולמגוון תקציבים

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן