שיפוץ משאבת סולר – כל מה שחשוב לדעת

שיפוץ משאבת סולר – כל מה שחשוב לדעת

רכבים המונעים באמצעות סולר (רכבי דיזל) נחשבים לחיות עבודה שיכולים לגמוע מאות אלפי קילומטרים ללא צורך בהחלפת גיר או מנוע. יחד עם זאת, גם ברכבים אלו עלולות להתגלות תקלות שונות עם הזמן, למשל במשאבת הסולר. משאבה זו כוללת רכיבי כוח (לצרכי השאיבה), צינורות ומסננים כאשר כל אחד מהם עשוי להינזק מסיבות כאלו ואחרות.

שיפוץ משאבת סולר חוסך כסף רב במקרים שכאלו, וזאת בהשוואה לחלופה, החלפת כל רכיבי המשאבה. כאן תלמדו באלו מקרים כדאי לפנות אל המומחים לשם שיפוץ המשאבה, ומהן התקלות הנפוצות שעלולות לתקוף אותה.

תקלות נפוצות במשאבת הסולר

הבעיות הנפוצות שבגינן יש לפנות אל מומחים המתמחים בהליכי שיפוץ משאבת סולר, כוללות סתימות של הפילטר שממוקם קרוב למיכל הדלק, סתימה בצינורות השאיבה או חדירת אוויר למערכת שמעלה את הלחץ ופוגעת ביכולותיה של המשאבה.

פעמים רבות הצורך בשיפוץ עלול לעלות גם בשל חבלה חמורה שנגרמה למשאבה, מה שיכול להתרחש בעקבות נסיעת הרכב בדרכים שאינן מיועדות לו, כניסת הרכב לבור בזמן נסיעה וכמובן, במקרה של תאונה. בדרך כלל משאבות אלו בנויות בצורה חזקה וכמעט ואינן ניזוקות פיזית, אך הדבר יכול לקרות מפעם לפעם.

בכל המקרים, משאבת סלולר תקולה עשויה לגרום לרכב לקרטע, לכיבוי בזמן נסיעה ומנוע שלא "סוחב". משאבה שאינה תקינה עשויה לגרום גם לבזבוז דלק רב וזיהום אוויר חמור.

איתור התקלות, איבחון ותיקון

בעיקרון, ברכבי דיזל יש לטפל באופן יזום במשאבת הסולר אחת לכל 100,000 קילומטרים. רכבים שכבר מגלים תופעות של בעיות כפי שתוארו לעיל, צריכים להגיע למכון מקצועי על מנת לעבור איבחון מלא. במהלך האיבחון יחובר הרכב למחשב מיוחד, תבוצע בדיקת זיהום אוויר ובחינה פיזית של המשאבה.

לאחר הבדיקה תקבלו תשובה ברורה לגבי האפשרות לבצע שיפוץ של המשאבה. היתרון בפנייה אל מכונים מקצועיים שכאלה על פני מוסכים רגילים, טמון בבקיאות ובמקצועיות הרבה שלהם בכל רכיבי המשאבה, וברצון לעשות את הכל על מנת למנוע מכם החלפה מלאה של המשאבה, מה שטומן בחובו הוצאת כספים רבים.

במוסכים רגילים פחות בקיאים ברכיבי משאבת הסולר, ועל כן פעמים רבות מידי מזדרזים להכריז על השבתתה. עוד חשוב לדעת כי ישנם רכבים שבהם המשאבה ומערכת האינג'קטורים מתפקדים כיחידה אחת. במקרים שכאלו החלפת המשאבה תגרור הוצאות כספיות גבוהות עוד יותר, ולכן האפשרות של שיפוץ משאבת סולר תחסוך לכם אלפי שקלים נוספים.

המלצה לסיום

מומלץ להגיע למכון אחת לפרק הזמן כפי שכתוב בספר הרכב ולבצע בדיקה של המערכת. לעיתים ניקוי פשוט של המשאבה והפילטרים עשוי לחסוך התפתחות בעיות חמורות יותר בעתיד, ואף לשפר את צריכת הדלק ולהפחית את פליטת הגורמים המזהמים.

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן