סוככים: איך לבחור פינת ישיבה מתאימה

מעוניינים לרכוש פינת ישיבה? פינת ישיבה היא אחד הדברים החשובים ביותר בגינה, מלבד הצללה (סוכך, רשת הצללה ופרגולה) ועיצוב יפה. עליכם להקדיש לבחירת פינת ישיבה לגינה את אותה תשומת הלב שאתם מקדישים לבחירת הסלון הביתי. אחרי הכל, מדובר בפינה שאתם אמורים להתרווח עליה, להירגע ולנוח.

לפניכם כמה טיפים חשובים לבחירת פינה מוצלחת, שתשרת אתכם לשנים רבות:

הקדישו מחשבה למזג האוויר – מזג האוויר הוא קריטריון חשוב בבחירת פינת ישיבה. חום לוהט וכבד יכול לפצח ריהוט עץ ולשחוק אותו במהירות. רוחות חזקות יכולות להעיף פינת ישיבה קלת משקל מפלסטיק וכו'.

מדדו את השטח שעומד לרשותכם – לפני שאתם רצים לרכוש פינת ישיבה, מדדו את שטח הגינה או המרפסת שלכם. האם מדובר בגינה ענקית ורחבת ידיים, או אולי במרפסת מלבנית וצרה? חשוב שפינת הישיבה תאפשר לאנשים לזוז ולעבור בחופשיות מסביב. כמו כן, אל תלכו עם הראש בקיר. אם יש לכם גינה או מרפסת קטנטנה, העדיפו סט שולחן קפה זוגי וקטן, שלא יתפוס מקום רב.

חשבו היכן למקם את מערכת הישיבה שלכם – כדאי שתמקמו אותה במקום מוצל, מתחת סוככים. כך תעניקו לה הגנה נגד השמש הקופחת והגשם, במיוחד אם היא מיוצרת מעץ.

החליטו על חומרים – ישנם חומרים המצריכים תחזוקה רבה יותר, כמו עץ. בתוך הבית, ריהוט עץ מוגן, אך בגינה הוא חשוף לריקבון, בלאי ומזיקים. בכל שנה יהיה עליכם לטפל בו ולמרוח אותו בשמנים מגינים. לפעמים יהיה צורך לעשות שיפוץ רציני יותר, כמו ליטוש. האם תסתדרו עם תחזוקה שכזו? אם לא, שקלו לרכוש פינת ישיבה מאלומיניום איכותי, שאינו חשוף למזיקים וללחות האופיינית כל כך לארצנו.

ומה עם הנוחות? יפה ככל שתהיה, פינת ישיבה שאינה נוחה היא פשוט בזבוז של כסף. לכן, לעולם אל תרכשו פינת ישיבה "על עיוור" דרך האינטרנט. נכון שזה כאב ראש לא קטן לעבור בחנות של ריהוט גן, אין לכם זמן ואתם עסוקים עד מעל הראש – למרות זאת, עשו זאת. יתכן שתגלו כי פינות ישיבה יפהפיות שראיתם באתר של החנות אינן נוחות כלל.

בנוסף, אם אתם בוחרים פינת ישיבה עם כריות, קחו בחשבון שיהיה עליכם לאחסן אותן מייד כשיגיעו הגשם והחורף.

הקדישו מחשבה לאחסון – חשוב שיהיה לכם מקום לאחסן את פינת הישיבה כשמגיע החורף, במיוחד אם בחרתם פינת ישיבה מחומר שחשוף לרטיבות ולפגעי הגשם. אל תסתפקו בכיסוי, מכיוון שלא בטוח שהוא יספק לה הגנה.

מודולריות – הטרנד החם בשוק הוא פינות ישיבה מודולריות, שאתם יכולים לעצב ולשנות כרצונכם. פינות כאלו מאפשרות בניה מחודשת של הרהיטים. ספה זוגית יכולה להפוך לספת יחיד וגם לשזולינג. אם אתם אוהבים שינויים, פינות אלו הן בול בשבילכם.

עמדו בתקציב – כאן ישנה בעיה, מכיוון שלא יהיה לכם קל למצוא פינת ישיבה גם במחיר נמוך ואטרקטיבי וגם איכותית, נוחה ועמידה להפליא. לכן, אם אתם לחוצים בתקציב, עדיף להיות עם היד על הדופק ולחכות למבצעים שווים או לחפש פינה משומשת מ"יד 2". בכל מקרה – אל תתפשרו על פחות מהטוב ביותר.

***

מוגש בחסות סוככי תבל – מייצרת ומשווקת סוככים, מרקיזות, הצללות ופרגולות אלומיניום חשמליות. חברת סוככי תבל היא בעלת 25 שנות ניסיון בתחום.

Written by נמרוד

Leave A Reply

דילוג לתוכן