סאונה: אביזרים נלווים

כדי ליהנות הנאה שלמה מהפינוקים שמציעה לנו סאונה ביתית כדאי להכיר את האביזרים הנלווים שניתן לרכוש כדי להשלים את החוויה. אביזרים נלווים אחרים חשובים לתפקוד התקין של המקום ולאפשר לנו להשתמש בו בצורה נכונה ומתאימה.

מד טמפרטורה: מרכיב חשוב מאוד בכל סאונה – סאונה יבשה או סאונה רטובה – הוא כמובן החום. לכן אין זה מפתיע שמד טמפרטורה הוא אביזר הכרחי ובסיסי. חלק מהדגמים מגיע כמובן עם מד טמפרטורה מובנה אבל לעיתים אין די בכך. במקום להסתפק במכשיר בסיסי מדוע לא לחפש מדי טמפרטורה מפוארים ו/או מעוצבים בצורה מיוחדת? כולנו מודעים לכך שהעיצוב של הסאונה הביתית חשוב להנאה ולחוויה ומכשיר מדידה מעוצב היטב – מעץ מגולף או עם מראה וינטאג' ייחודי – יכול להוות מרכיב חשוב בעיצוב.

מד לחות: הלחות גם היא מרכיב חשוב בחוויה הסאונה ולכן מד הלחות – או הידרומטר בשפה המקצועית – הוא בעל חשיבות מעשית למי שרוצה לדעת מה מצב הלחות. כמו מד הטמפרטורה, מד הלחות איננו רק מעשי אלא גם יכול להוות עוד מרכיב בעיצוב הכולל של החדר ושל החוויה.

שעון: השהיה בתוך הסאונה איננה נמשכת לנצח – למעשה הפינים, המומחים לענייני סאונה, שוהים בתוך החדר זמן מוגבל ומוגדר מראש. אם ברצונכם לדעת כמה זמן להאיר כדאי שיהיה לכם שעון שימדוד את זמן השהייה. שעון חול הוא רעיון מצוין: הוא יעיל, מתפקד היטב בחום ולחות ומוסיף אווירה לחדר. גם הוא מוסיף לעיצוב החוויה.

משענת ראש: החוויה כולה מבוססת על נוחות ולכן חשוב להקדיש תשומת לב לפרטים שיכולים להוסיף לה ולשפר את הנוחות. משענת ראש שמתאימה לסאונה היא מרכיב שכזה וכל מי שזכה לחוות את התענוג הזה יודע עד כמה זה נעים להשעין את הראש אחורה ולתת לחום להיכנס אל הגוף.

משענת גב: ואם דאגנו לראש, לגב שלנו לא נדאג? חשוב שהמשענות יהיו נוחות ועמידות כאחד כדי שהן לא תתפרקנה תוך כדי שימוש. חשוב גם להתאים את העיצוב שלהן לעיצוב הכללי של החדר. החוויה האסתטית היא חלק בלתי נפרד מהחוויה הכוללת ולכן חשוב להדגיש זאת שוב ושוב.

משטח רצפה: לרוב עשוי מעץ מהוקצע. נועד למנוע החלקה וגם להגן על כפות הרגליים מחום הרצפה. חשוב לבדוק שמדובר בעץ איכותי כי אנחנו לא ממש רוצים לגלות שחתיכות עץ נכנסו לנו לכפות הרגליים – זה פוגע בחוויה, לא?

אבנים לתנור סאונה: ישנם סוגים שונים של אבנים שמשמשות להלהטת האוויר בסאונה. סוגים איכותיים יותר מציעים חום קבוע יותר וגם אוויר נקי יותר (ללא ריחות לא נעימים או פיח וכדומה.) המהדרים יקפידו על אבנים געשיות מפינלנד – מולדת הסאונה. ניתן גם לרכוש תמציות ריח שמוסיפות לאווירה ריחות נעימים ומתאימים.

דלי: אדים הם מרכיב חשוב במרחץ האדים – שכשמו כן הוא – וניתן לייצר כמות נכבדה של אדים על ידי שפיכת מים על האבנים (שאותן הזכרנו כרגע.) אל תסתפקו בדלי פלאסטיק לשטיפת רצפה אלא חפשו דלי מעץ שיתאים לאווירה הכללית ויוסיף לחוויה האסתטית. הוסיפו גם כף יפה – מעץ או נחושת – להשלמת העניין.

כובע, חלוקים מגבות: כובע להגנה על הראש מהחום, מגבות וחלוקים התכסות ולהתנגב והכול מאיכות מעולה ומראה אסתטי מתאים להשלמת החוויה של הסאונה הביתית.

*** מוגש בחסות איסמור – איסמור מובילה בארץ בתחום שיווק מוצרי האיכות לבית ולחצר מוצרים אלה כוללים, בין היתר דשא סנטטי, ג`קוזי(ספא), סאונות, ברביקיו בנוי, מתקני שעשועים לילדים, בקתות עץ, מחסני עץ ועוד.

Written by נמרוד

Leave A Reply

דילוג לתוכן