מערכת CRM: סיבות להכנסתה לארגון

בואו נגיד את האמת, הכנסת מערכת CRM לארגון עולה כסף, משאבים, זמן ובעיקר מצריכה את הארגון לעשות בדק בית פנימי ולבחון את הצורך בשינוי או שפור תהליכי עבודה.

מדוע, למרות הכל, רוב הארגונים בוחרים בהכנסת המערכת? לפניכם שמונה סיבות:

  • שיפור חווית הלקוח: היום כבר הארגונים יודעים כי הלקוחות רוצים לדעת מה הערך המוסף שיש להם בהיותם לקוחות. מערכת CRM יודעת לתרגם זאת היטב ובמהירות ולשקף בצורה טובה את הערך המוסף אותו יקבל הלקוח.
  • שיווק נכון: כפי שכולם כבר יודעים, מערכת CRM  יודעת לקשר בין פרופיל הלקוח ודרישותיו ולבין השירותים המוצעים בארגון. אבל על איש המכירות לשווק נכון את המלצות מערכת CRM  ולהעצים את המלצתה. רק שיווק נכון יגדיל את שביעות הרצון של הלקוח כי רק כך הוא ידע מהו הערך הנתפס למוצר שרכש.
  • רכישת לקוח חדש היא קריטית כמו שמירה על לקוח קיים: יחד עם זאת סביר להניח כי בזמנים כלכליים קשים מי שישרוד עם הארגון את התקופה אלה הם הלקוחות הותיקים ולא החדשים. לכן קיימת חשיבות גדולה לקיום פעולות שימור ללקוחות הקיימים. מעבר לכך, עלות רכישת לקוח חדש היא גבוהה בהרבה מעלות שמירה על לקוח קיים. לכן תמיד יש לזכור את הלקוחות הותיקים ולא להתעלם מהם.
  • ניהול המידע: מערכת CRM  המותאמת לדרישות הארגון תשמור על מדיניות הארגון, החזון הערכים ותהליכי העבודה הקיימים בו. ככל שהמערכת תותאם פחות כך הסיכוי לשמירה על תהליכי הארגון יהיו קטנים יותר.
  • שינויים תוך כדי תנועה: היתרון במערכת  CRM הוא שהיא יכולה להשתנות לפי צרכי הארגון. רק מערכת גמישה תוכל להתאים ולספק את הנתונים הנדרשים לארגון.
  • חיים קלים: מערכת CRM  תוכל לעשות לעובדים בארגון חיים קלים יותר. כל ניהול קשרי הלקוחות מתבצע במערכת אחת, אין צורך לחפש בכמה מערכות שונות, כל הפתרונות נמצאים במקום אחד. על הארגון להעצים את הנושא וכך להגביר את שביעות רצון העובדים על ידי כך.
  • מיחשוב ענן: מערכת CRM המותקנת באינטרנט ולא מותקנת מקומית על יחידת המחשב היא יתרון חסכון הזמן ובכסף. העובדים שלהם יש נגישות למערכת, יכולים לבצע את העבודה שלהם בכל מקום ובכל זמן ובכך לייעל את העבודה ולצמצם את הצורך במוקדי back office לביצוע העבודות שלאחר המכירה.
  • End of life: משמעו כי מערכת שירות הלקוחות הקודמת הגיעה לקיצה והיא איננה מתפקדת עוד בצורה משביעת רצון. בדרך כלל במצבים כאלה יש לבחון האם ניתן להאריך את חייה ומה המשמעויות הנגזרות מכך, או לרכוש מערכת CRM חדשה ולה כל היתרונות שהארגון צריך, כמובן שגם כאן צריך להבין את המשמעויות הנגזרות מביצוע רכישה זו.

 

לסיכום, קיימות מספר רב של סיבות להכנסת מערכת CRM  אל הארגון שלכם. עליכם רק לבחון את הסיבות ולבחור את העיתוי המתאים ביותר לביצוע הפעולה.

***

מוגש בחסות זברה CRM – מערכת הזברה הינה מערכת CRM המסופקת על גבי תשתית האינטרנט ומאפשרת למשתמשיה גישה ועבודה מכל עמדה המחוברת לרשת האינטרנט.

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן