מטבח גינה: איך לשפר את חוויית הארוחה

ארוחה בגינה ובחצר היא פיתרון מוצלח במיוחד למי שרוצה לארח באופן מהנה ומקורי. כדי שהארוחה תהיה מוצלחת במיוחד, הנה כמה טיפים שיסייעו להצלחה שלה וישדרגו את האירוע בצורה ברורה ומשמעותית.

לסדר את פינת הישיבה

ארוחה בגינה ובחצר איננה מסתכמת בכך שיש לכם מטבח גינה מוצלח ומאובזר. מטבחי חוץ הם רק מרכיב אחד – חשוב ככל שיהיה – בארגון ארוחה מוצלחת מחוץ לבית. מרכיב אחד חשוב שיש לחשוב עליו הוא מקומות הישיבה. ישנן המון אפשרויות ליצירת פינת ישיבה בחוץ שבה נאכל ביחד את הארוחה שהכנו – סגנונות שונים, עיצובים מגוונים ועושר של רעיונות ותוכניות. הבחירה שלנו תשפיע על הצלחת הארוחה גם מהבחינה הטכנית – פינת ישיבה שנוח בה לאכול – וגם מבחינה אסתטית – בחירת פינת ישיבה שתעניק גם חוויה אסטטית ותשלים את חוויית הארוחה.

טיפ נוסף: להכין מקום למתבודדים שלא אוהבים להיות עם כולם – שלא יהרסו לכולם מצד אחד ושמצד שני ייהנו גם הם.

לחשוב על הטעם של האורחים

מטבח גינה טוב מאפשר לנו לבשל במגוון סגנונות ולהכין מגוון של מאכלים. עלינו לזכור שלאנשים שונים יש טעמים שונים – אנחנו יכולים להיות טבחים מעולים אבל אם נכין משהו שהאורחים שלנו לא אוהבים הרי שהארוחה תהיה כישלון. חשוב להכיר את הטעם של האורחים וגם את מגבלות האכילה שלהם – רגישויות למאכלים (כמו גלוטן ובוטנים), ענייני כשרות (לסוגיה וגווניה השונים) וגם לזכור את הצמחונים, הטבעונים ואלה שפשוט לא אוהבים חצילים.

לחשוב על המרקם החברתי

האורחים בארוחה משפיעים על הצלחתה וחשוב שהם יתאימו זה לזה. אל תזמינו לאותה ארוחה אורחים שיש סיכוי קטן שייהנו זה בחברת זה. אמנם גיוון באורחים יכול ליצור ארוחה מעניינת שבה אנשים פוגשים אנשים שמרחיבים את אופקיהם אבל היזהרו מהרחבת אופקים קיצונית מדי שעלולה לגרום לכישלון הארוחה.

להיות מקוריים ומפתיעים

ארוחה מוצלחת היא ארוחה שזוכרים ולכן נסו להציע לאורחים דברים שהם לא מכירים – נסו להפתיע ולגוון כדי לצאת מהשגרה. ככה תוכלו ליצור ארוחה שהיא חוויה, חוויה שתיזכר בהערכה לאורך זמן על ידי האורחים שלכם.

לא להיות מקוריים יותר מדי

ארוחה כושלת היא ארוחה שזוכרים לאורך זמן בגלל הסיבות הלא רצויות. סיכון גדול מדי ומקוריות נועזת מדי עלולים להסתיים בתוצאות עגומות מבחינתכם: אורחים מאוכזבים שיזכרו את החוויה עוד הרבה זמן ולא לטובה. לכן היו נועזים אבל לא נועזים מדי – הכינו גם תוכנית ב' למקרה של כישלון.

לתכנן מראש

מה מכינים ומתי? מתי מגישים ואיך? תוכנית טובה תבטיח ארוחה שזורמת היטב ושבה כולם מקבלים את האוכל לפני שהם גוועים מרעב על הדשא.

להיות גמישים

אבל צריך להיות גם מוכנים לשינויים: אורח שפתאום לא יכול לאכול חצילים, ילד מפונק וכן הלאה. זכרו שכל תוכנית היא בסיס לשינויים והיו מוכנים להתגמש כדי שהאורחים שלכם יהיו מאושרים (גם אם אתם תהיו מאושרים קצת פחות.)

הטיפים הללו, יחד עם מטבח הגינה שלכם, יעזרו לכם להכין בהצלחה ארוחת גינה מיוחדת ומוצלחת.

***

מוגש בחסות איסמור – איסמור מובילה בארץ בתחום שיווק מוצרי האיכות לבית ולחצר מוצרים אלה כוללים, בין היתר דשא סינטטי, ג'קוזי (ספא), סאונות, ברביקיו בנוי, מתקני שעשועים לילדים, בקתות עץ, מחסני עץ ועוד.

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן