מטבחים כפריים: רעיונות מקוריים לעיצוב

עיצוב מחודש של המטבח שלכם בסגנון של מטבח כפרי יכול להעניק לכם באופן יומיומי טעימה מחיי הכפר הרגועים, גם אם אתם גרים בלב העיר. הסגנון של מטבחים כפריים הוא חמים ונינוח, והאלמנטים העיצוביים הם פרקטיים, ומנצלים כל סנטימטר פנוי בצורה הטובה ביותר. הנה כמה רעיונות:

 

קשת הצבעים

מטבח כפרי נשען בעיקר על אלמנטים טבעיים אשר עוזרים ביצירת אווירה חמימה. הקירות והתקרה יכולים להיצבע בגוונים של צהוב. העץ יכול להיות צבוע בצבע כהה או בצבע שקוף למחצה, שמדגיש את המרקם הטבעי והמחוספס של העץ עצמו. תוכלו בקלות לעצב כל מטבח מודרני בסגנון זה של מטבח כפרי. ייתכן שאין לכם קורות חשופות, אך יש לכם ארונות, שולחן וכיסאות. הכניסו עץ כהה או טבעי לעיצוב מטבחים כפריים בביתכם בעזרת הריהוט ומקומות האחסון. תוכלו גם לצבוע את הארונות בלבן בוהק, מה שיבליט את הצבעים האחרים שסביבם. כחולן, ירוק ואדום- יין הינם צבעים משניים פופולריים עבור מטבחים כפריים, משום שהם מספקים ניגוד לצבעים הבהירים יותר של הקירות והתקרה. למשל, שורה של בקבוקים או כוסות זכוכית בצבע כחול כהה שתעמוד על אדן החלון תספק אלמנט עליז ונעים לעין, שישלים את קשת הצבעים.

 

הוילונות

וילונות פשוטים שנבחרו בקפידה ישלימו את המראה של כל מטבח כפרי. וילונות ונציאניים עם דוגמאות חוזרות של פסים או פרחים הינם פופולריים מאוד בעיצוב מטבחים כפריים, וקל מאוד למצוא אותם בחנויות הבדים או העיצוב בארץ. במקום רקע לבן בוהק, תוכלו למשל לצבוע את הבד באמצעות שקית תה לחה, כדי להעניק לו מראה מיושן ונעים. למגע אותנטי, תלו ענפים של לוונדר מיובש בצידי החלונות. הצבעים ישתלבו בקשת הצבעים של המטבח, והריח העדין ינעים עליכם את שהותכם במטבח.

 

הריהוט

שולחן המטבח הוא פריט ריהוט חשוב בכל מטבח כפרי. זהו המקום בו בני המשפחה והחברים נפגשים לא רק כדי לאכול, אלא גם כדי לשוחח ולשהות בצוותא. השולחן יכול להיות עשוי עץ אלון או אורן כבדים וארציים. המראה הזה של מטבחים כפריים הוא כיום פופולרי מתמיד, וחנויות רבות מוכרות רהיטים בסגנון זה. כסאות קש קלועים ועדינים יכולים לאזן את המראה הכבד של השולחן. אם אתם חפצים בעיצוב מטבח כפרי מיוחד באמת, חשבו על עיצוב ספסל עץ בצד אחד של השולחן, במקום כיסאות. אביזרים נלווים כגון פסלים קטנים של תרנגולים, סלי קש, עציצים ואריחים מצויירים ישלימו את המראה.

 

מקומות האחסון

מטבחים כפריים היו פעם קטנים מאוד, כך שמחשבה רבה הושקעה במקומות האחסון. גם אם המטבח המודרני שלכם גדול, אתם יכולים ליישם בו כמה משיטות האחסון אשר מטבחים כפריים עתיקים השתמשו בהן. מדף עשוי ברזל מחושל נראה נפלא בכל מטבח כפרי, ותוכלו להניח עליו את ספרי הבישול שלכם, סלסלות קש מלאות במפיות או מגבות מטבח מגולגלות וצנצנות עם עשבי תיבול ותבלינים. מטבח כפרי יכול גם להכיל מדפי ברזל או עץ דומים לאחסון סירים ותבניות אפייה. את המדפים ניתן למצוא בחנויות רהיטים, בחנויות עיצוב, או אפילו להזמינם בעיצוב אישי מהנגר.

 

תוכלו להשתמש בכל הרעיונות המובאים במאמר, או לבחור אחד מהם הקוסם לכם במיוחד- העיקר שתוכלו לחוש שעיצבתם מטבח כפרי אותנטי ואישי, המתאים רק לכם.

Written by אביב יועצים

Leave A Reply

דילוג לתוכן