מטבחים כפריים, מטבחים מודרניים

אנחנו לא יודעים איך זה אצלכם, אבל כשאנחנו חושבים על מטבחים כפריים עתיקים, אנו חושבים על אריחים שנצבעו ביד, ארונות מעץ אלון כבד ומחוספס, קשת צבעים הכוללת צהוב, כתום ואדום, ואולי איזו תמונה של ברווז או של עדר עיזים!

אך מטבחים כפריים בימינו יכולים להיות מעוצבים במגוון סגנונות חדשים ומרעננים. מטבח כפרי יכול לקחת השראה מהכפר ומהעבר, אך לכלול גם התאמות מודרניות נעימות. מטבח כפרי יכול גם להיות מודרני כמעט לחלוטין, אך עם פריטים עיצוביים כפריים קטנים, שיעניקו לו את הקסם הכפרי. לכן, כאשר מעצבים מטבחים כפריים, חשוב להחליט עד כמה "כפרי" אתם רוצים שהמטבח שלכם יהיה. תוכלו לעצב אותו בכל דרך שתחפצו- אתם בעלי הבית! עליכם רק לדעת שיש לכם אפשרויות בחירה… המון אפשרויות בחירה!

בחרו את הארונות שלכם תחילה- זהו אחד האלמנטים הגדולים והמשמעותיים ביותר בכל מטבח כפרי, לכן כדאי לההשקיע בו זמן ומחשבה. זה הזמן להתאים למטבח ארונות, מדפי עץ, סגנון לדלתות הארון וידיות. השתמשו במרכיבים האלה כשלב הראשון במסע העיצוב שלכם. כעת, לאחר שבחרתם את המרכיב העיקרי, דמיינו את המראה השלם של המטבח, והתחילו לעבוד ולרכוש מרכיבים שונים כדי להשלים את העיצוב, היו מודעים לכך שכל החלטה מעתה והלאה תשפיע על הסגנון הכללי של המטבח, לכן כדאי לבחור כל אלמנט מתוך מחשבה ושיקול דעת. בחנו דוגמאות שונות של מטבחים כפריים אשר מדברים אליכם, והגדירו לעצמכם מה בדיוק מושך אתכם בכל דוגמה. משפט המפתח בתהליך הוא "אתם תדעו מה אתם רוצים כאשר תראו את זה". כלומר- הקשיבו לקול הפנימי שלכם כאשר אתם בחורים מוצרים ועיצובים עבור מטבח כפרי. מסע העיצוב עשוי לקחת את המטבח החדש שלכם למקומות לא צפויים, וזה חלק מהכיף!

הנה כמה טיפים ורעיונות לגבי עיצוב מטבח כפרי מודרני:

1. עבור מטבח כפרי פשוט, בעל התאמות מודרניות עדינות, תוכלו להשתמש בארכיטקטורה פשוטה מעץ כבד ולא מלוטש, מדפים פתוחים ואביזרים מעשה יד, בשילוב עם כלי מטבח מודרניים מוצגים לראווה, וקירות צבועים בצבעים חלקים, נקיים ואלגנטיים מקשת הצבעים הלבנה (כמו קרם, שמנת, אוף-וויט וכדומה).

2. מטבח מודרני יכול לקבל נגיעות עיצוביות של מטבח כפרי בעזרת אלמנטים מחוספסים כמו למשל מתקן עץ מעוצב לייבוש כלים המונח על השיש, מתלה עץ למגבות מטבח או מתלים שונים לכלי הבישול.

3. ביטוי אישי הינו המרכיב הסודי לעיצוב מטבחים כפריים עם סטייל! למשל, על ידי בחירת תמונות של מעצבים או ציירים לפי טעמכם האישי או תליית תמונות של בני משפחה וחברים, ומסגור התמונות במסגרות עץ עשויות ביד, תוכלו להוסיף לכל מטבח כפרי את המגע האישי שלכם ולהפוך אותו מתאים לחייכם המודרניים.

4. מה דעתכם, האם מטבח כפרי ספון עץ יכול להכיל נברשת זכוכית מודרנית ומופארת? עבור מטבחים כפריים מודרניים, התשובה היא כן! אל תתביישו להשתולל עם הפרטים הקטנים, ולהתאים חדש לישן, מודרני לעתיק וכו'. כאשר מעצבים מטבח כפרי בעשור השני של שנות האלפיים- הכל הולך!

וטיפ קטן לסיום- נכון שאמרנו בתחילת המאמר שכדאי להתחיל עיצוב מטבח כפרי עם בחירת הארונות, אך תוכלו גם לבחור מרכיב אחר כמרכז העיצובי הרעיוני של החדר. זה יכול להיות כיור מיוחד וגדול, שולחן עבודה עשוי עץ או כל דבר אחר- העיקר שיהיה לכם מרכיב מרכזי אשר ישמש אתכם כבסיס העיצובי למטבח החדש שלכם.

Written by אביב יועצים

1 Comment

  1. יוני · 24 בנובמבר 2013

    מטבח כפרי יכולים להיות בו נגיעות מודרניות אבל עדיין הוא עדיין צריך להיות אוטנתי

Leave A Reply

דילוג לתוכן