כריתת עץ – המקרה של בית פרטי

כריתת עץ – המקרה של בית פרטי

באינספור חצרות וגינות בתים ברחבי המדינה גדלים עצים גדולים ומרשימים. אלא שחלק ניכר מבעלי אותם עצים אינם מודעים לכך שלמעשה, גם עצים אלו שייכים למדינה. המשמעות של העניין מתבטאת בעיקר בעניין אחד: כריתת העץ, אשר מחייבת אישורים ולא ניתנת לביצוע על דעת בעל הגינה. מעוניינים לבצע כריתה של עץ בביתכם? הנה כל מה שצריך לדעת לגבי התהליך הזה.

הנסיבות המרכזיות המחייבות כריתה של עץ

כריתת עץ היא אף פעם לא פעולה נעימה, אבל לעיתים מדובר בפעולה הכרחית שאי אפשר לוותר עליה. כמובן שלא ניתן לכרות עץ ככה סתם, מאחר וגם אם הוא ממוקם אצלכם בחצר, הוא עדיין שייך למעשה למדינה ויש לקבל אישור לכך. כיצד תקבלו את האישור? על ידי שליחת בקשה אל פקיד היערות המקומי של אזור מגוריכם ונימוק באשר לנסיבות שבגינן אתם רוצים לכרות את העץ.

הנסיבות המרכזיות שבגינן אין ברירה מלבד ביצוע כריתה של עץ ושעבורן יינתן האישור הן:

  1. מפגע בטיחותי – כל עץ אומנם מתחיל את חייו כקטן יחסית, אך בתוך כמה שנים הופך לעצום בגודלו. זה השלב שבו לעיתים קרובות, הופך העץ למפגע בטיחותי של ממש. לא מדובר על ענפים סוררים (במקרה שכזה אפשר להסתפק בגיזום שלהם), אלא בסכנה ממשית של התמוטטות העץ. כאמור, פקיד היערות ונציגיו הם אלו שיחליטו האם העץ שלכם אכן מהווה סכנה שכזאת.
  2. מחלה – תאמינו או לא, גם עצים חולים לפעמים, וכשזה קורה, מרבית הסיכויים שהם ידביקו במחלתם עצים סמוכים. ייתכן שבתחילה רק יומלץ לכם לגזום את הענפים החולים, בתקווה שהדבר יעזור וימנע את הצורך בכריתה עתידית. אבל באופן עקרוני, עץ חולה הוא לרוב צרה צרורה שאין טעם להשאיר בחיים.
  3. הפרעה – במקרים רבים, שורשיו או גזעו של העץ יוצרים הפרעה מסוכנת למבנה קיים, או למבנה אשר עתיד להיבנות בסמיכות. במקרה כזה, ובהיעדר ברירה אחרת, כריתת עץ היא אפשרות נפוצה.

כריתה של עץ – כך התהליך מתבצע

כדי להיות בטוחים בהחלטתכם ואף להגדיל את הסיכויים שפקיד היערות יאשר את בקשת הכריתה שלכם, נמליץ לכם לשכור את שירותיה של חברת כריתת עצים מקצועית כבר בשלב התחלתי זה. חברה שכזאת תדע לתת לכם חוות דעת מקצועית ובמידה ואכן הכיוון שהיא תמליץ עליו הוא כריתה, היא גם תוכל לצרף לבקשה שלכם את חוות דעתה.

במידה ויתקבל האישור ואף אחד לא יערער על ההחלטה (תתפלאו, זה יכול לקרות), חברת הכריתה תדע כיצד לבצע את העבודה בצורה מהירה, יעילה ובטוחה, וזאת באמצעות שימוש בגרזנים ומסורים מקצועיים. רק זכרו לוודא מראש כי מדובר בחברה אשר מחזיקה באישורי עבודה בגובה ובפוליסת ביטוח רחבה, כמו גם במנוף, משאית או טרקטור, מה שייעל את תהליכי העבודה ואף יאפשר את פינוי פסולת הכריתה.

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן