השכרת רכב: איך לשמור על ניקיון רכב שכור

הרבה אנשים בארץ שפונים לסוכנות השכרת רכב בישראל ושוכרים רכב, אינם מודעים לעובדה, כי הם מחויבים להחזירו במצב שהיה. נכון שזה נשמע מובן מאליו, אך כנראה שעבור אנשים רבים – זה לא.

לא מעט אנשים אינם מבינים, כי הם אחראים על כל נזק שהם גורמים לרכב, בין אם מדובר בנזק מבחוץ או נזק מבפנים. חשוב שתשמרו על הרכב במצב מצוין בזמן שהוא בטיפולכם. אחרי הכל, אם הייתם שוכרים רכב מההורים או מחבר טוב – הייתם דואגים היטב לשמור על הניקיון, נכון?

הרבה אנשים מחזירים את האוטו אל חברת השכרת רכב בישראל כאשר הרכב מאובק ושרוט. הילד קשקש על המושבים בטושים, על השטיח יש חטיף שוקולד מרוח ופירורים של במבה, בכל האוטו מפוזרים מגבונים לחים ומלוכלכים ומה לא. גם נהגים, שאינם הורים לילדים, נוטים להיות "נדיבים" ולהשאיר מזכרות מלוכלכות רבות אחריהם, כמו בקבוקי בירה ושאריות פיצוחים בכל רחבי האוטו.

במידה והחזרתם לסוכנות השכרת רכב בארץ רכב מלוכלכך, היא בהחלט רשאית לחייב אתכם עבור עלויות הניקוי. כדי להימנע מהקנסות המיותרים האלו, ישנם כמה דברים שתוכלו לעשות, שיבטיחו את ניקיון הרכב.

בתור התחלה, נפנה למעשנים מביניכם: עדיף לא לעשן ברכב שכור, בוודאי לא כאשר החלונות סגורים למחצה. ה"ניחוח" של הסיגריות נוטה להידבק לכל דבר שהוא נוגע בו לזמן רב, כולל הכיסוי של המושבים והשטיחים. אם אינכם רוצים שסוכנות השכרת רכב בארץ תחייב אתכם על הסרחון שהשארתם – דאגו לעשן מחוץ לרכב.

כאשר אתם מחזירים את הרכב לחברת השכרת רכב בישראל, הקפידו לעשות ניקיון יסודי, לא ניקיון "חפיפניק". אספו את כל האשפה שהצטברה ברכב. שאבו גם את האבק מתחת למושבים, בתוך תא הכפפות ובבגאז'.

כאשר נוסעים לטייל ברכב שכור, נורא קל לשכוח מניקיון הרכב. לאט לאט, הרכב החדש והנוצץ שלכם הופך למזבלה ענקית ומאובקת, שמכילה המון שטויות ואשפה. גם מבחינת הנוחיות שלכם, לא נעים לנסוע ברכב מלוכלך ומבולגן.  לכן, בכל פעם שאתם עושים עצירה בתחנת דלק, בשביל למלא את המיכל, ללכת לשירותים או סתם להתרענן בכוס לימונדה קרה, עשו לעצמכם טובה וזרקו את כל הזבל שהצטבר ברכב.

אם יש לכם ילדים, הקפידו לאחסן את כל הצעצועים והחפצים שלהם בסל מיוחד, אשר ניתן לתלות אותו על מושב המכונית.

ולסיום, אם אינכם מסוגלים לשמור על הניקיון, או לפחות לנקות את הרכב היטב לפני החזרתו לסוכנות השכרת רכב בישראל, אולי כדאי שתשכרו להבא אופנוע…

Written by נמרוד

Leave A Reply

דילוג לתוכן