דפוס: איך תעצבו פולדר מרשים

עסקים רבים נתקלים לא מעט במונח "פולדרים". מה משמעותו? פולדרים לרוב מורכבים מנייר קשיח המכיל כיס פנימי. המטרה של הכיס הזה היא להחזיק ניירות ומסמכים שונים.

כאשר יש לך כמה מסמכים שאתה רוצה להגיש ללקוח, הפולדר יאחסן את המסמכים בצורה נאה. פולדרים גם מגינים על הנייר ומונעים ממנו להתלכלך. פולדרים מיועדים לשימוש רב פעמי, כך שהם יכולים לשרת אותך במשך זמן רב. הם נכנסים בקלות לתיק ואינו מכבידים עליו.

אך מלבד כל היתרונות האלו, פולדרים משמשים בעיקר ליצירת רושם. הם משרתים את העסק מבחינה שיווקית. המטרה של פולדרים היא לקדם ולמכור את המוצרים והשירותים של העסק. הם פופולאריים מאוד בכנסים עסקיים, תצוגות, פגישות עסקיות ועוד.

עסקים רבים נוהגים לחלק את הפולדרים בתור שי אינפורמטיבי ללקוחות פוטנציאליים. העסקים האלו מגוונים ביותר, הם יכולים להיות מרפאה לניתוחים פלסטיים, גן אירועים יוקרתי, בית מלון חמישה כוכבים, חברת סטארט אפ, מפעל לייצור שבבים אלקטרוניים ועוד…

פולדרים מעוצבים מראים שאתה עסק רציני ואכפת לך מתדמית העסק. לעומת זאת, פולדרים משרדיים וסטנדרטיים ישדרו ללקוח את ההפך הגמור.

במידה וחשוב לך להשקיע בפולדר של העסק, בית דפוס יכול לשדרג אותו באמצעות הטבעות שונות, צבעים מושכים עין כגון כסף או זהב, תחריטים ועוד. גם למינציה בוהקת מוסיפה המון למראם של פולדרים. היא מפתה את הלקוחות לגעת בפולדר ולהעביר עליו את אצבעותיהם. האפקט הנוצר על הלקוח יהיה "וואו!" והפולדר יראה פשוט יפהפה.

לקוחות רבים פונים אל בית דפוס ומנסים לעשות התאמה בין כל המוצרים, כך שהפולדר יודפס מאותו חומר שהודפס כרטיס הביקור. אין צורך להיצמד לאותו חומר. אפשר בהחלט להשתמש בנייר שונה לחלוטין כדי ליצור אפקט וויזואלי מעניין. חשוב לבחור בנייר איכותי מאוד, מפני שהוא השחקן הראשי בהעברת המסר. נייר באיכות ירודה יפגע בתדמית העסק.

במידה ואתם מעצבים את הפולדר בעצמכם ולא נעזרים במעצבי בית דפוס, צפויה לכם עבודה לא קלה. לא פשוט לעצב פולדר, אשר מצד אחד נראה אסתטי ומעוצב ומצד שני, עסקי ומכובד. לכן, חשוב מאוד לגלוש באינטרנט ולהתבונן בכמה שיותר אתרי פולדרים. הצפייה בהם תגרום לרעיונות להציף את ראשכם.

כמו כן, חשוב לכוון את הפולדר לקהל היעד שלו. ישנם מעצבים המעדיפים פולדרים במראה נקי ומינימליסטי – לוגו, כמה שורות המתארות את חזון החברה ופרטי התקשרות. מעצבים אחרים יוצרים פולדרים כחלק מסט, עם כל מה הם אמורים להכיל בפנים – כרטיסי ביקור, ברושורים, דיסק ועוד.

Written by נמרוד

Leave A Reply

דילוג לתוכן