גירושין: מה גורם לנשים לאבד עניין בנישואים?

האם אתה מרגיש שאשתך מתחמקת משיחות איתך, נמנעת להיכנס איתך למיטה ויש לה אינספור תירוצים לכך? אם כן, מאוד יתכן שהיא פשוט איבדה עניין בנישואים.

היום, נשים הרבה יותר עצמאיות מפעם. רבות מהן, שלא מרוצות מהנישואים, לא מפחדות לפנות אל עורך דין גירושין ולעשות את הצעד הראשון בכיוון פירוק החבילה.

הן הרבה יותר רגישות ואכפתיות כלפי נישואיהן מאשר גברים. הן נכנסות לדיכאון במהירות מריבים. האומללות הזאת דוחפת אותן לצעדים דרסטיים. ולכן הן הראשונות שעושות את הצעד הראשון ופונות לייעוץ אצל עו"ד גירושין.

לעומת זאת, גברים רבים אדישים למצב נישואיהם. הם יכולים "לסחוב" שנים על גבי שנים של נישואים מנותקים, ולגור עם האישה כמו שני זרים תחת קורת גג אחת. הם לא מבחינים בסימנים ובתמרורי האזהרה וקולטים אותם כשמאוחר מידי, לאחר שהאישה פונה אל עו"ד גירושין.

החדשות הטובות הן, שעם קצת רגישות אפשר בהחלט לזהות את הנורות האדומות, לנסות ולהבין מה מסתתר מאחוריהן ולעצור מנישואיכם להגיע אל עורך דין גירושים.

לפניכם כמה סיבות פוטנציאליות – מדוע האישה איבדה עניין בנישואים:

אתה מרוחק ממנה רגשית ופיזית – אתה מבלה אינספור שעות בעבודה, בקושי מתקשר איתה, לא טורח לטלפן ולשאול מה שלומה, לא מתעניין בה כשאתה חוזר הביתה, ישר גולש לעיתונים או מתחיל לשחק אנגרי בירד בסמארט פון במקום לבלות איתה זמן. ואז – מתחילה התנתקות רגשית. האישה מרגישה נטושה ובודדה ומתחילה לחפש את האושר במקום אחר.

אתה אף פעם לא שם לצידה – אם אתה בקושי עוזר בבית, עם הילדים, וכל המטלות נופלות עליה, היא מתחילה להרגיש כמו אם חד הורית ושאתה גם ככה מיותר במערכת היחסים שלה.

אתה ביקורתי – האם אתה תמיד מלא בטענות ובתלונות כלפי אשתך? לעולם לא מרוצה ממה שהיא עושה? מעיר לה ללא הפסקה על המשקל שלה ועל הבית המבולגן? אם כן, יתכן שנמאס לה כבר מהגישה השלילית שלך ומהעובדה שאתה לא מעריך שום דבר שהיא עושה עבורך.

אתה משתמש אלימות מילולית – אלימות לא חייבת להתבטא דווקא בהרמת ידיים. כשאתה מדבר אל אשתך בצרוה משפילה ומכוערת, אל תתפלא אם היא מתחילה להתנתק ממך רגשית. .

הכזבת אותה – אשתך מאסה כבר בציפיות ממערכת היחסים שלכם, מכך שתעשה עבורה משהו נחמד. כל הציפיות האלו רק גורמות לה להתאכזב בכל פעם מחדש והיא מנסה כעת להגן על עצמה ועל רגשותיה וליצור מרחק רגשי.

הילדים פרחו מהקן – יתכן שכל מה שהחזיק את אשתך עד עתה, הוא הילדים הקטנים.  למענם היא הקריבה את אושרה ועצמה עיניים במשך כל שנות הנישואים. כעת, כשבגרו והפכו עצמאיים, הבדידות בבית מורגשת והיא מרגישה ששום דבר לא כובל אותה יותר מלקום ולפנות אל עו"ד גירושין.

***

המאמר נכתב בחסות עו"ד גירושים יעקב בלס – משרד עורכי דין לענייני משפחה וגירושים.

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן