גירושין? כך תגנו על הילדים

אם אתם עומדים להתגרש, זאת בוודאי אחת הדאגות הגדולות שלכם היא מה יהיה עם הילדים. מחקרים רבים מראים כי גירושין הם חוויה קשה ומטלטלת לילדים. למעשה, מה שפוגע בהם הכי הרבה, הוא המאבק בין ההורים. האם אתם מצליחים לנתק את הריבים מהילדים ולא לערב אותם?

עו"ד גירושין אשר עסק במקרים כואבים רבים, שמח לחלוק איתנו כמה טיפים, כיצד לנסות להגן על הילדים במהלך תקופה קשה זו.

שמרו על השגרה – עורך דין גירושין מספר, כי היצמדות לשגרה קבועה עשויה לספק לילדים תחושה של יציבות, במהלך תקופת הגירושין. נסו לשנות בחייהם מעט ככל האפשר, לפחות בתחילת הגירושין. אל תשנו את שגרת יומם, ארוחות, שעת השינה – הכל כרגיל, מוכר כבעבר. נסו לא להחליף להם את בית הספר או את הגן. הם צריכים להמשיך ולהיפגש עם החברים שלהם, שמעניקים להם תחושה של ביטחון. אל תפסיקו את החוגים שלהם.

אם אתם מוכרחים לעבור דירה למקום מרוחק ולהעביר אותם בית ספר, נסו לדאוג לכך שהם ישמרו על קשר עם חבריהם הישנים.

הפגינו חיבה – עורך דין גירושים ממליץ להיות חמים ואוהבים במיוחד לילדים, שמרגישים פחד ודאגה. אל תקמצו בחיבוקים. כמובן, אל תחנקו אותם ביותר מידי חיבה.

אל תשענו על ילדיכם – לא משנה כמה אתם מרגישים שאתם מתפרקים, אל תישענו על הילדים. גם אם הם מנסים להתנהג כמו מבוגרים ולנסות לנחם אתכם, החוויה הזו עשויה להלחיץ ולערער אותם. הם ילדים, זה לא התפקיד שלהם. עורך דין גירושין מדגיש, אל תתנהגו אליהם כמו אל בוגרים. חפשו אוזן קשבת אצל החברים או קרובי המשפחה. מספיק קשה לילדים שלכם, מבלי לסחוב גם את הקשיים הנפשיים והכלכליים שלכם.

אל תריבו לעיניי הילדים – אם אתם רבים ללא הפסקה עם הצד השני, נסו לא לעשות זאת לפני הילדים. אל תריבו בטווח ראייה ו/או שמיעה מהילדים. זכרו, לילדים יש חושים חדים והם אשפים בציטוט והצצה. אל תכפו על הילדים שלכם לבחור אחד מהצדדים. אל תנסו לסחוט מהם מידע אודות הצד השני, כיצד הוא ממשיך בחייו וכו'.

שמרו על בריאותכם הנפשית והפיזית – הדבר החשוב ביותר, שאותו אתם יכולים לעשות בשביל הילדים, הוא לדאוג לעצמכם, מציע עורך דין גירושין. שמשו דוגמה, היו חזקים בשביל הילדים. אכלו כראוי, אל תזללו ג'אנק פוד, שנו היטב ושמרו על פעילות גופנית קבועה. אל תתרחקו מקרובי משפחה ומחברים אהובים.

נכתב בשיתוף עם יעקב בלס, עו"ד גירושין

Written by נמרוד

Leave A Reply

דילוג לתוכן