גירושין ומיתוסים על נישואים

מוסד הנישואים אפוף באינספור מיתוסים. לפניכם כמה מהמיתוסים השכיחים ביותר:

מיתוס 1: אחרי שתתחתנו כבר לא תהיו בודדים. בן הזוג יהיה החבר הכי טוב שלכם

מיתוס שחוק למדי. מאוד יתכן שבן הזוג שלכם יהיה עמוס בעבודה עד מעל הראש ובקושי תראו אותו. במקרה הטוב יהיו לכם שעתיים-שלוש ביחד בערב, כשהוא חוזר מהעבודה, עייף ומותש. כן, מה לעשות, אבל הרבה אנשים נשואים סובלים מבדידות ומטפחים נתק דווקא עם אותו אדם שאמור להיות החצי השני שלהם. לפעמים הנתק והתהום שנפערת כל כך עמוקים, שהדרך אל עו"ד גירושין קצרה.

מיתוס 2: אם עברת את גיל 26 ואת לא נשואה, סימן שמשהו לא בסדר איתך.
אם את לא מתחתנת – סימן שמשהו בך פשוט "דפוק". מיתוס שכל רווקה מעל גיל 26 נאלצת להתמודד איתו, לא משנה כמה היא מאושרת ומסופקת מהחיים שלה. הלחץ החברתי שדוחף להתחתן תמיד היה כבד ומעיק. הוא עדיין קיים, אפילו היום, בתקופה שבה אחד מתוך שלושה זוגות מפרק את החבילה ופונה אל עו"ד גירושין.

מיתוס 3: הטבע של בני אדם הוא מונוגאמי: לחיות עם אותו אדם כל החיים.
החברה לוחצת עלינו לחיות את שארית חיינו עם אדם אחד ולהתחייב לו לעולמים, מתוך תפיסה שרק האנשים החלשים בוגדים. ובכן, מונוגמיה אינה מתאימה לכל אחד. היא ממש לא חוק טבע שאפשר ליישם על כל אדם.

מיתוס 4: אם יש לכם ריבים – סימן שהזוגיות שלכם עומדת להתפורר ואתם בדרך אל עורך דין גירושין.
בנישואים יש עליות ומורדות. יש תקופות טובות, שאתם מסתדרים נהדר ביניכם והכל נפלא. יש תקופות פחות טובות, שאתם לא מפסיקים לצעוק אחד על השני.

מיתוס 6: ילדים מקרבים בין בני זוגו ומחזקים את האהבה
תינוק חדש במשפחה הוא אמנם בשורה משמחת, אבל הוא עלול לגרום לעייפות, מתח ועצבים בזוגיות.

מיתוס 7: נישואים מבריחים את האהבה
הרבה זוגות מתחילים את חייהם המשותפים באותה נקודה, אך נסחפים הרחק מבן או בת הזוג. עם הזמן תחומי העניין משתנים, ההשקפות והדעות מתחלפות. עדיין, הם מוצאים דרך לקבל זה את זו. נישואים כאלו לא חייבים להסתיים אצל עורך דין גירושים.

מיתוס 8: אחרי שמתחתנים מתחילים להשמין, לגדל שיערות וללכת עם טרנינגים
מיתוס שיש בו הרבה מן האמת. אחרי שמתחתנים ועושים ילדים – קשה יותר לשמור על הפיגורה, לאכול נכון ואין זמן להתעמל. למרות זאת, מדובר בשאלה של אופי. מי שאכפת לו מהמראה החיצוני ושומר על עצמו – ימשיך לשמור ולהתחזק את הפיגורה גם אחרי החתונה.

מיתוס 9: אחרי החתונה מתחילים להפליץ ולתקוע גרפסים ביחד
שוב, מדובר בשאלה של אופי ולא בחוק טבע.

מיתוס 10: עדיף לגור ביחד לפני החתונה, מאשר להתחיל מגורים משותפים לאחר החתונה
הסטטיסטיקה דווקא מראה, שזוגות שגרו יחד כמה שנים לפני החתונה יותר פונים אל עו"ד גירושין מאשר זוגות שמעולם לא התגוררו יחדיו לפני החתונה. יתכן שהשחיקה המצטברת שבמגורים משותפים מביאה אותם אל עורך דין גירושין.

***

המאמר נכתב בחסות עו"ד גירושים יעקב בלס – משרד עורכי דין לענייני משפחה וגירושים.

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן