גירושין וחרטות – חלק א'

גירושין הם סיטואציה קשה, שמלווה בהרבה מאוד רגשות סותרים. בין כל התחושות של זעם, תיעוב ותסכול, יש גם הרבה חרטה על כך שדברים לא התנהלו אחרת. אולי אם הייתם עושים דברים בצורה שונה עדיין הייתם נשואים, או שלפחות היה לכם קל יותר להתמודד עם נושא הגירושין.

לפניכם כמה מהחרטות השכיחות ביותר המאפיינות גירושין:

לוותר על קריירה – אפילו היום, בעידן ה"שוויון", לא מעט נשים מוותרות על קריירה לטובת גידול הילדים וכרכור אחר הבעל. הן שמות את עצמן במקום האחרון, אחרי הבעל והילדים. הן הורגות את עצמן בניסיון להיות סופר-וומן, להחזיק בית מתוקתק ונקי למופת עם מקרר שתמיד מלא, בישול ארוחה חמה כל יום, הכנת סנדוויצ'ים לילדים וחולצה מגוהצת לבעל בבוקר. מה הפלא שבסוף הן מתמוטטות ופונות אל עורך דין גירושים. לרוע המזל, קשה להן לחזור לשוק העבודה התחרותי, במיוחד במציאות הגרוטסקית שבה אישה בת 40 כבר נחשבת ל"מבוגרת".

לוותר על חיי משפחה לטובת קריירה
– גם הקיצוניות השנייה שכיחה למדי: נשים וגברים שהקריבו את חיי המשפחה והזוגיות על מזבח הקריירה. וורקהוליות בהחלט עלולה להביא את הנישואים אל עו"ד גירושין. אנשים שוקעים בעבודה עד מעל הראש ושמים הכל בצד. אבל להזנחה של בן/בת הזוג והיעדר זמן משותף עם הילדים יש מחיר כבד. האם הוא שווה את הקריירה המפוארת שטיפחתם? לא בטוח.

להתחתן עם האדם הלא נכון או מהסיבות הלא נכונות – נוחיות כלכלית, לחץ חברתי, גיל מבוגר, רצון לעשות ולגדל ילדים, הן רק חלק מהסיבות שדוחפות אנשים להתחתן, למרות שהם בכלל לא מאוהבים בצד השני.

לבגוד – בגידות הן אחת הסיבות השכיחות לכך שנישואים מסתיימים אצל עורך דין גירושין. לפעמים, כשהרומן החדש לא עולה יפה, אי אפשר שלא לתהות: איך יכולתם להקריב את הנישואין עבור אדם כזה?

להישאר בנישואים אומללים בשביל הילדים – לשני בני הזוג אין ספק כי הנישואים צריכים להסתיים ויש לפנות אל עורך דין גירושין. למרות זאת הם ממשיכים להישאר יחד לטובת הילדים. אך כשהילדים גדלים ופורחים מהקן, טסים להודו לחצי שנה או שוכרים דירה והולכים ללמוד באוניברסיטה, הבית מתרוקן וההצגה מתפרקת. כבר אי אפשר לברוח מהאמת: ממש לא נעים לגור עם אדם זר תחת קורת גג אחת.

לא להיות מעורבים כלכלית – לנשים רבות אין שמץ של מושג מה קורה בחשבון העו"ש שלהן. הן מוצאות עצמן חסרות אונים כשהן גרושות ונאלצות להתמודד כלכלית עם המצב הפיננסי החדש, שלא לדבר על עלויות עבור עו"ד גירושין.
***
המאמר נכתב בחסות עו"ד גירושים יעקב בלס – משרד עורכי דין לענייני משפחה וגירושים.

Written by נמרוד

Leave A Reply

דילוג לתוכן