גירושין: גיליתי שאשתי בגדה בי. האם להתגרש?

אף אחד לא אוהב לגלות שאשתו היקרה בוגדת בו. מה עושים בסיטואציה כזאת? האם אתה אמור לרוץ אל עו"ד גירושין שיבנה לך תיק גירושין ויפשיט את אשתך מכל רכושה עלי אדמות וכבודה העצמי?

ובכן, החיים הם לא שחור לבן, אלא הרבה גוונים של אפור. למרות שאינני עורך דין גירושין, אשמח לבחון את העניין משני צדדים: הצד שתומך בפירוק הנישואין ובגירושין והצד השני, שמאמין בשיקום הנישואין.

מנקודת המבט שלך
משבר אמון – אתה המום מהחיים הכפולים שאשתך ניהלה במיומנות מאחרי גבך. מהעובדה שהיא טיפחה סוד גדול כל כך ועוד לתקופה ארוכה כל כך. מה עוד היא מסתירה ממך? אתה לא יודע אם תוכל אי פעם לסמוך עליה.

אגו מרוסק – אין ספק שהאגו שלך נשבר לאלף רסיסים ואתה מרגיש דחוי. אלו שסיפרת להם על הבגידה – אמא שלך, אחים ואחיות, חברים קרובים, מתסיסים אותך ולוחשים באוזניך כמו נחש, "זה הזמן ל-Payback". הם מעודדים אותך להגיב מהר וחזק. אתה נמצא במלכוד. אם תנסה לשקם את נישואייך, לסלוח לאשתך ולשים את העבר מאחורייך, לא תצא "גבר" בעייני הסביבה. ובחברה הישראלית, הכי חשוב שגבר יהיה מאצ'ו (תקופת האבן כבר אמרנו?).

אז למה כדאי לתת צ'אנס ולא להתגרש?  
לפני שאתה ממהר לחרוץ את גורל נישואייך ורץ אל עו"ד גירושין, בוא ותנסה לראות את הדברים מפרספקטיבה מעט אחרת. צא מהקופסה, עזוב את הנוסחה של "אישה+רומן מהצד=גירושים".

צביעות – אין טעם להכחיש. אנחנו חיים בחברה שהיא סלחנית יחסית כלפי בגידות של גברים. כבר שנים על גבי שנים, שנשים רבות מעלימות עיניים מסטוצים ומהרפתקאות קלילות של בעליהן. לעומת זאת, האישה נתפסת כסוג של "מריה הקדושה", שתפקידה לטפל בילדים במסירות. בגידה היא דבר "מתועב" כשמדובר באישה. אסור לך להיתפס לחשיבה שוביניסטית כזאת. זה שלך מותר לבגוד (מבחינה חברתית), לא אומר שלה אסור.

אולי זו אשמתך – יתכן שאתה לא אוהב לחשוב על כך, אבל יתכן שהרומן שלה מהצד הוא תוצאה של שנים על גבי שנים של הזנחה, אדישות וחוסר יחס. מתי בפעם האחרונה הבאת לה זר פרחים? שטפת את הכלים אחרי יום עבודה ארוך שלה, כשהיא בקושי עומדת על הרגליים? בישלת לה ארוחת ערב מפנקת? הזמנת אותה לבילוי בספא? כשאתה מפסיק לחזר אחרי אשתך וגורם לה להרגיש כמובנת מאליו, מה הפלא שהיא מתחילה לחפש תשומת לב חלופית מסביב?

יתכן שלא משתלם לך להתגרש כרגע – הגיע הזמן להישיר מבט אל מצב העו"ש שלך. אם מצבך בכי רע, עלויות עבור עורך דין גירושין, דמי מזונות והכנסה ממשכורת אחת בלבד הם הדבר האחרון שאתה צריך כרגע.

אולי כדאי לתת עוד צ'אנס אחד קטן – אם אתה עדיין אוהב את אשתך, יתכן ששווה לתת ליחסים עוד צ'אנס. במיוחד אם יש לכם ילדים. פירוק של משפחה הוא עניין טראומתי למדי עבור כולם. תוכל לעשות תקופת ניסיון ובמהלכה לשקם את היחסים. מה יש לך להפסיד? אם אינך יודע לעשות זאת, תמיד תוכל לפנות אל עורך דין גירושים שהוא גם מגשר מיומן, שינסה לאחות את הקרע ביניכם.
***

המאמר נכתב בחסות עו"ד גירושים יעקב בלס – משרד עורכי דין לענייני משפחה וגירושים.

Written by נמרוד

Leave A Reply

דילוג לתוכן