גיזום עצים בגובה – החשיבות ודרכי הביצוע

גיזום עצים בגובה – החשיבות ודרכי הביצוע

גיזום של עצים נועד לשמור עליהם בריאים וחזקים ולעזור לנו לחיות לצידם בנוחות וביטחה. כאשר מדובר בעצים בגובה נמוך עד בינוני, פעולת הגיזום הינה סטנדרטית שכן הגישה לענפים אינה בעייתית. לא כך כאשר מדובר בעצים גבוהים, שצמרתם נמצאת יותר מ-4 מטרים מעל פני הקרקע. כיצד מבצעים גיזום עצים בגובה בצורה בטוחה ומדוע חשוב לגזום עצים גבוהים באופן תקופתי? את זאת תבינו מייד.

מדוע חשוב לגזום עצים גבוהים?

כל סוג של עץ ולא רק כזה גבוה, זקוק לגיזום תקופתי כחלק מאורך חייו. יחד עם זאת, כאשר מדובר בעצים גבוהים הדבר מקבל חשיבות יתרה, בשל הענפים הכבדים מאוד שעלולים ליפול מגובה רב ולגרום לנזק עצום לרכוש ולנפש, בעיקר בתקופת החורף שמאופיינת ברוחות חזקות. גיזום של עצים גבוהים הוא דבר הכרחי גם לצרכי הגנה על כבלי חשמל ותקשורת, פתיחת הנוף ומניעת יצירת לחץ על מבנים כאשר מדובר בעצים שצמודים אליהם, כמו גם במקרה שכמה מהענפים של העץ חולים ורוצים למנוע התפשטות לענפים נוספים.

כיצד גוזמים עצים גבוהים?

חברת גיזום מקצועית תוכל לבצע גיזום עצים בגובה באמצעות מספר שיטות:

  • טיפוס – כתלות בסוג העץ ובגישה אליו, ניתן בהחלט לטפס על עץ גבוה על מנת לגזום אותו. הטיפוס מתבצע בצורה בטיחותית על גבי סולם שמוצמד אל הגזע.
  • מנוף – בשיטה זו הגוזם נמצא בתוך בימת הרמה ומנוף מעלה אותו עד לגובה הרצוי לשם גיזום העץ. המנוף יכול להגיע לגבהים של עשרות מטרים.
  • סנפלינג – פעולה שמבוצעת כאשר עומדת על הפרק משימת גיזום של עץ גבוה שאינו נגיש למנופים, בין אם בעקבות צפיפות גבוהה של עצים סביבו ובין אם בעקבות קרבה למקורות מתח גבוה.

את פעולת הגיזום מבצעים בצורה חכמה ומבוקרת תוך תיחום הסביבה למניעת כניסת אנשים ופגיעה פיזית בהם. משום שהגוזם נמצא בעצמו בגובה ולא יכול לראות בבירור את פני הקרקע, במשימה מסוג זה מתלווים אל איש המקצוע גם מספר עוזרים בשל שיקולי בטיחות.

דגשים בבחירת החברה המבצעת

בבואכם לבחור חברה עבור גיזום של עץ גבוה, חשוב כי תוודאו כי מלבד תעודת גוזם מומחה, כל עובד של החברה מחזיק גם באישור עבודה בגובה. אישור זה הינו מחייב מטעם המדינה, כמו גם עמידה בכל ההנחיות וההוראות הקשורות לעבודה בגובה, כגון שימוש בציוד אבטחה, סימון השטח ועיגון הגוזם למניעת נפילות.

חשוב מאוד גם לוודא כי החברה המבצעת מחזיקה בביטוח עבודה מקצועי עבור הגוזם ועוזריו וכמו כן, בביטוח צד ג' בכיסוי גבוה לכל מקרה של גרימת נזק. מעבר לזאת, מאחר ובכל משימת גיזום של עצים גבוהים נוצרת פסולת רבה, יש לוודא כי העבודה כוללת גם את איסופה והעברתה למקום מאושר לכך על פי חוק, לשם מניעת קבלת קנסות מהרשויות.

Written by GoArticle

Leave A Reply

דילוג לתוכן